SAMOUBISTVO ŠAMPIONA EVROPE: Čelsi u dubokoj nadoknadi ostao bez prvog mesta, Juventus ni kriv ni dužan SLAVI!

19:43

Čudesan završetak grupe H Lige šampiona.

Pred poslednje kolo znalo se da će Juventus i Čelsi u nok-aut fazu, ali je bilo nepoznato ko će sa prvog mesta.

Čelsi je bio u boljoj situaciji, jer je imao boji međusobni duel od Stare dame.

Ipak, šampion Evrope je sve uprskao na gostovanju Zenitu u Sankt Peterburgu. Plavci su u čudesnom meču odigrali nerešeno 3:3, pa je Juventus pobedom od 1:0 nad Malmeom osvojio prvo mesto u grupi.

Čelsi je u Rusiji poveo golom Tima Vernera na samom početku. Činilo se da će Tuhelov tim na odmor otići sa vođstvom od 1:0, ali Zenit od 38. do 41. minuta postiže dva gola i stiže do totalnog preokreta.

Klaudinjo je poravnao rezultat, a Azmun doneo prednost domaćinu.

Čelsi je u drugom poluvremenu morao do preokreta i uspeo je u tome. Lukaku je u 62. izjednačio na 2:2, da bi Verner drugim golom u 85. minutu pogodio za 3:2. Činilo se da će Plavci stići do pobede i prvog mesta, a onda je u dubokoj nadoknadi vremena usledio šok.

Jerohin je sjajno zahvatio loptu i snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca probušiio nemoćnog Kepu i doneo Zenitu bod, a Čelsi bacio na drugo mesto.

Juventus je pobedom nad Malmeom od 1:0 iskoristio ovaj kiks engleskog velikana.

Jedini gol postigao je Kean sredinom prvog dela igre.

Juve će tako sa prvog mesta u 1/8 finala, Čelsi sa drugog, dok Zenit ide u Ligu Evrope. Malme je završio evropsku odiseju za ovu sezonu.