PUKLA PETARDA NA MARAKANI: Zvezda PONIZILA Kairat i nastavila put ka Ligi šampiona

28.07.2021

17:25 >> 20:27

Crveno-beli su se plasirali u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Kairat rezultatom 5:0 u revanš meču drugog kola kvalifikacija za najelitnije klupsko takmičenje u Evropi.

Posle prošlonedeljnog poraza od 2:1 u Almatiju, puleni Dejana Stankovića su u revanšu odigrali znatno bolje, što pokazuje i rezultat.

Gosti iz Kazahstana se nisu pitali ama baš ništa na našem najvećem stadionu, a u kom smeru će ići meč bilo je jasno već u devetom minutu kada je Aleksandar Katai doveo srpski tim u vođstvo.

Loi Dioni je u 21. minutu postigao prvi gol u crveno-belom dresu, a tri minuta pre kraja prvog poluvremena je Katai iz slobodnog udarca postigao još jedan gol.

Već na startu drugog poluvremena je Zvezda otklonila sve dileme oko plasmana u treće kolo kvalifikacija. Prvo je Mirko Ivanić u 49. minutu povisio na 4:0, a konačan rezultat je postavio Filipo Falko sedam minuta kasnije.

Osim tih pet golova, izabranici Dejana Stankovića su imali još pregršt šansi, a gosti su vrlo lako mogli kući da budu ispraćeni i sa dvocifrenim brojem golova u mreži.

Crvena zvezda - Kairat 5:0 (3:0)

/Katai 9, 42 Dioni 21, Ivanić 49, Falko 56/

Stadion: "Rajko Mitić"

Gledalaca: 21.890

Sudija: Andris Trejmanis (Letonija)

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić (od 58. Gajić), Pankov, Dragović, Rodić - Sanogo - Falko (od 67. Ben), Kanga (od 79. Krstičić), Ivanić, Katai (od 79. Lazetić) - Dioni (od 67. Krstović). Trener: Dejan Stanković.

Kairat: Ustimenko - Mikanović (od 34. Aljkulov), Dugalić (od 77. Širobokov), Alip, Vorogovski - Burančijev (od 63. Ulšin), Abiken, Poljakov - Šušenačev (od 63. Alveš), Lav, Hovhanisjan. Trener: Kiril Keker.

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 5:0!

90+4. minut - Alip dobija žuti karton, pošto je nepotrebno glavom udario mladog Marka Lazetića.

90. minut - Igraće se još četiri minuta na "Marakani".

88. minut - Stativa! Bena su centimetri delili od toga da se upiše u strelce.

86. minut - Velika šansa za Dragovića posle kornera, ali nije imao sreće reprezentativac Austrije da postigne prvenac u dresu voljenog kluba.

82. minut - Hovhanisjan je zaradio žuti karton zbog faula nad mladim Lazetićem.

79. minut - Kanga i Katai su izašli, a zamenili su ih Krstičić i mladi 17-godišnji Marko Lazetić.

77. minut - Dugalić je izašao zbog povrede, a štopera Kairata je zamenio Širobokov.

75. minut - Pokušao je Kanga sa više od 30 metara, ali je lopta na kraju bila bliža korner zastavici nego golu Kairata.

71. minut - Sudija Andris Trejmanis je i u drugom poluvremenu dozvolio igračima minut odmora.

70. minut - Drop-kik Gajića, ali lopta odlazi nebu pod oblake.

67. minut - Krstović i Ben ulaze u igru, a mesta im ustupaju Dioni i Falko.

63. minut - Alveš i Ulšin su na terenu umesto Šušenačeva i Burančijeva.

60. minut - Šutirao je Ivanić pored gola posle dodavanja Dionija, mada se čini da je bilo bolje da je proigrao Kataija na desnoj strani.

58. minut - Gajić menja Gobeljića.

56. minut - GOOOOOOOOOOL! Crveno-beli vode 5:0! Filipo Falko je strelac! Ušao je Italijan u kazneni prostor sa desne strane i majstorski pogodio dalji ugao.

55. minut - Bio je Falko u velikoj šansi, ali je šutnuo traljavo, pa je lopta završila u gol autu.

51. minut - Burančijev je pokušao glavom, ali je Borjan bio priseban.

50. minut - Gobeljić dobija žuti karton zbog faula nad Hovhanisjanom.

49. minut - GOOOOOOOOOL! Zvezda vodi 4:0! Mirko Ivanić je strelac! Oduzeo je Rodić loptu, proigrao popularnog Miću, koji je potom od prečke loptu poslao u mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, a treneri nisu napravili nijednu izmenu.

Poluvreme - Crvena zvezda vodi potpuno zasluženo sa čak 3:0!

45+3. minut - Vagner Lav je šutirao, ali pored gola.

45. minut - Igraće se još 180 sekundi u prvom delu.

42. minut - GOOOOOOOOL! Majstorija Kataija! Zvezdina "desetka" je pogodila malu mrežu iz slobodnog udarca.

39. minut - Sjajno je Katai glavom proigrao Dionija koji je sa desne strane pokušao ponovo da zatrese mrežu, ali se istakao Ustimenko na golu Kazahstanaca.

34. minut - Aljkulov menja Mikanovića koji se požalio na povredu.

31. minut - Velika šteta! Fantastična kontra Zvezde, ali nema gola. Kanga je poslao sjajan pas ka Ivaniću, ovaj je "izlomio" Mikanovića, koji je na kraju ipak uspeo da zakači loptu pri šutu, a ona je završila u korneru.

29. minut - Falko promašuje veliku šansu! Proigrao je Dioni petom Kataija, ovaj je pronašao Falka kome je ipak Ustimenko zaustavio šut sa desetak metara.

26. minut - Zbog velike vrućine u Beogradu, sudija Trejmanis je dao igračima minut pauze da se malo osveže.

22. minut - Maestralan centaršut Gobeljića za Kataija, koga je ipak izblokirao Mikanović i tako verovatno sačuvao mrežu svog tima.

21. minut - GOOOOOOOOOOL! Dioni za 2:0! Oduzeo je Dragović loptu Vagneru Lavu, proigrao Francuza koji je raspalio po lopti iz daljine i postigao prvi pogodak u dresu Crvene zvezde.

20. minut - Ivanić je pokušao iskosa sa leve strane, ali nije bilo problema za golmana Ustimenka.

13. minut - Šušenačev je pokušao da ugrozi Borjana, ali je kapiten Zvezde bio siguran.

9. minut - GOOOOOOOOOL! Katai! Zvezda vodi 1:0! Majstorija lenje srbobranske bitange. Šutirao je Magiko sa 25 metara, a lopta je ušla u sam ugao gola gostiju nakon "žabice".

8. minut - Poslao je oštru loptu na penal Milan Rodić, ali Dioni nije uspeo da je zahvati.

6. minut - Pokušao je Kanga iz voleja, ali prilično nekontrolisano, u svom stilu.

5. minut - Gobeljić je uputio prvi šut na meču, ali je lopta zakačila jednog od defanzivaca gostiju, pa je Zvezda dobila samo korner.

Utakmica je počela!

20.30 - Uoči samog starta održan je minut ćutanja za nedavno preminulog Ivana Toplaka.

20.28 - Fudbaleri oba tima su izašli na teren predvođeni sudijskim timom.

20.20 - Sreću pulenima Dejana Stankovića poželeo je i KK Crvena zvezda.

20.15 - Veliki broj mališana kojima je krv crveno-bela nalazi se na tribinama našeg najvećeg stadiona.

20.00 - Utakmica počinje za tačno pola sata.

19.45 - Na klupi za rezerve u taboru šampiona Srbije ostali su Popović, Degenek, Babić, Gajić, Petrović, Krstičić, Srnić, Bakajoko, Ben, Pavkov, Krstović i Lazetić.

19.26 - Već su se pojavile startne postave, a Dejan Stanković je iznenadio sve, od navijača, pa do stručnog štaba Kairata. Trener Zvezde je odlučio da u startnu postavu uvrsti Marka Gobeljića koji do sada ove sezone nijednom nije bio ni u protokolu.