KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Dinamo "SRUŠIO" Omoniju, Malme slavi Birmančevića!

27.07.2021

18:37

Fudbaleri Dinamo Zagreba pobedili su Omoniju sa 1:0 u drugom meču kvalifikacija za Ligu šampiona i tako se plasirali u narednu rundu.

Veljko Birmančević

Zagrebački Dinamo je u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 1:0 pobedio Omoniju u Nikoziji.

Strelac pobedonosnog pogotka bio je Luka Menalo u 78. minutu utakmice, a Dinamo se u treće kolo plasirao sa pobedom od ukupnih 3:0 iz dvomeča.

U prvom susretu pre nedelju dana na Maksimiru, Dinamo je slavio 2:0, golovima Lovre Majera u 65. i Kristijana Jakića u 81. minuti.

Hrvatski tim će u trećem kolu igrati protiv varšavske Legije koja je sa 2:1 bila bolja od Flore u drugom meču.

Malme je remizirao sa HJK, meč je završen 2:2 i Malme prolazi dalje. Fudbaleri Malema su u prvom susretu pre sedam dana slavili sa 2:1.

Ogroman doprinos prolazu Malmea dao je bivši fudbaler Partizana i Čukaričkog Veljko Birmančević. On je u 76. minutu doneo preokret gostima, pogotkom za 2:1 u korist Malmea. Dva minuta kasnije domaći su preko Riskija izjednačili na 2:2, i to je bio konačan rezultat.

Ferencvaroš je je ubedljivo savladao Žalgiris sa 3:1, u prvom meču je takođe slavio mađarski predstavnik sa 2:0.