ZVEZDA SE SAPLELA NA SAMOM STARTU: Poraz u Kazahstanu, dželat BIVŠI IGRAČ PARTIZANA!

21.07.2021

13:07 >> 16:06

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Kairata 2:1 u prvom duelu dvomeča drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

RepublikaFoto: FK Crvena zvezda

Seku Sanogo

Četa Dejana Stanković upisala je poraz u Kazahtanu, na ruku ne ide ni to što se više ne uvažava pravilo gola u gostima.

Kairat je počeo konkretno od samog starta sa pravom inicijativom i konstantnim pretanjama. Zvezda se povukla i vrebala iz kontranapada.

Pritisak domaćih se isplatio u 24. minutu, Kante je jakim i preciznim udarcem glavom posle kornera doveo svoj tim u vođstvo. Borjan nije imao nikakve šanse posle nebeskog skoka Kantea.

Zvezda je dosta energičnije izašla u drugom poluvremenu, krenula sa stezanjem obruča oko gola Kairata i upravo iz jedne uigrane akcije u 57. minutu je usledio autogol hrvatskog internacionalca Mikanovića .

U 80. minutu je došlo do velikih šansi na obe strane. Kanginu bombu brani Pokatilov, kreće kontra na drugoj strani i odbrana Borjana posle šuta Kantea. Korner izprva ne biva uspešan, ali se lopta vraća u 16 metara gde se najbolje snašao bivši igarč Partizana Maki Banjak za ogromnu radost domaćina.

Revanš "biti ili ne biti" na "Marakani" igra se sa sedam dana.

Milan Gajić protiv Kairata

Kraj meča!

89. minut - Falko menja Bena, osvežava napad u samom finišu.

84. minut - Treća izmena Stankovića - Bakajoko umesto Kataija.

80. minut - 2:1! Strelac Maki Banjak!

Rasplamsalo se u Almatiju! Pokatilov brani bombu Kange, kreće brza tranzicija na drugoj strani. Borjan spasava Zvezdu posle šuta Kantea. Sledi korner, izbijena lopta van peterca, ali ubrzo vraćena pred Borjana, pravo do Banjaka koji lako matira golmana crveno-belih.

76. minut - Treća izmena Kairata - Alikulov mesto Ulančijeva.

74. minut - Rodić glavom spušta Krstičiću čiji šut "punom" ide pored gola.

68. minut - Za Kairat ulazi bivši igrač Partizana Maki Banjak na mestu zadnjeg veznog. Druga izmena u Zvezdi, Kanga u igri umesto Ivanića.

67. minut - Opasnost pred golom Zvezde posle kornera. pravovremena intervencija i veliki broj igrača na malom mestu sprečava gol.

57 . minut - 1:1! Autogol Mikanovića, izjednačenje! Pas Ivanića za Gajića, koji sa desne strane ubacuje loptu na peterac, hrvatski internacionalac u redovima Kairata se spetljao i ubacio loptu u svoju mrežu.

54. minut - Još jedan nalet Zvezde, Katari levom nogom šutira po zemljisa 15-ak metara. Pored gola.

51. minut - Ozbiljna šansa za Zvezdu! Rodić ubacuje centaršut pravo pred gol, sentimetri su delili Dionija od gola na debiju, ali golman Kairat boksuje. Lopta Krističiću na volej koji je šalje daleko preko gola.

49. minut - Gajić posle jakog starta pada teško na zemlju, žali se na bol u ramenu, koji nestaje intervencijom lekara i fizioterapeuta.

- Izmene na obe strane:

- Stanković ubacuje novo pojačanje Dionija umesto Pavkova.

- Berančajev umesto povređenog Sulmbajeva.

1. poluvreme

- Kraj prvog poluvemena.

47. minut - Gužva pred levom stativom Kairata, ništa od izjednačenja.

46. minut - Još jedan igrač Kairata na travi, Sujumbajev se hvata za nogu, lekarsko osoblje je uletelo da pruži prvu pomoć.

43. minut - Velika šansa za Zvezdu! Katai je došao na peterac, ali defanzivac Kairata u poslednjem trenutku proklizavanjem sprečava gol i skreće loptu u korner.

42. minut - Žuti karton za Šušenčajeva.

42. minut - Loši pokušaji centaršuta, prvo Kataija, pa Gajića.

37. minut - Benov očajnički pokušaj voleja iz okreta daleko preko gola.

32. minut - Uigrana akcija iz auta. Pas glavom za Vagner lava, koji ponovo glavom, ali pored gola.

24. minut - 1:0! Kairat vodi golom Kantea! Jak i precizan udarac glavom posle kornera, neodbranjiv za Borjana.

22. minut - Benu poslata duga lopta, napadač Zvezde srušen u kaznenom prostoru, ali sudija nije pronašao argument za penal.

21. minut - Najveća pretnja Vagner Lav opaljuje sa 17 metara, pravo vremeni blok šalje loptu u ruke Borjanu.

18. minut - Zvezda je prešla iz defanzive u brzu tranziciju. Aleksandar Katai je prodro po levoj strani, međutim reakcijom defanzivca lopta završava u korneru.

12. minut - Ozbiljno povređenog Kosovića menja Vorogovski.

11. minut - Posle starta Krstičića, Kosović ostaje na travi, ubrzo iznesen sa terena.

7. minut - Prvi pokušaj srpskog predstavnika preko El Fardu Bena, nema promene rezultata.

5. minut - Crveno-beli su uspeli da uspostave terensku ravnotežu, nakon početnog pritiska kazahstanskog šampiona, još uvek bez golova u Almatiju.

2. minut - Hovhanisijan je imao prvu priliku za domaće već nakon 100-ak sekundi igre, ali je Crvena zvezda uspela da se odbrani.

1. minut - Glavni sudija iz Turske Meler dao je znak za početak utakmice.

Počinje susret u Almatiju

KAIRAT (4-3-3): Pokatilov, Milanković, Dugalić, Alil, Sujumbajev, Poljakov, Kosović, Hovhanlsjan, Šušenačev, Lav, Kante.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan, Gajić, Dragović, Pankov, Rodić, Sanogo, Krstičić, Ben, Ivanić, Katai, Pavkov.

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju od 16 časova ekipi Kairata u sklopu 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su u uvertiri meča u Almatiju odigrali 0:0 protiv Vojvodine na otvaranju Superlige Srbije, pa će izabranici trenera Dejana Stankovića učiniti sve kako bi popravili utisak, odnosno izborili pozitivan rezultat u Kazahstanu.

Srpski šampion će se Kairatu suprotstaviti u izuzetno ofanzivnoj formaciji, a ofanzivni kvartet čine Ben, Ivanić, Katai i Pavkov. Sa druge strane, najveća opasnost za Zvezdu vreba od iskusnog brazilskog napadača Vagnera Lava koji je dugo godina sa uspehom igrao u moskovskom CSKA.

U Almatiju je velika vrućina i temperatura preko 30 stepeni, dok subjektivni osećaj ide i do 35.