"DELIJE", OBRATITE PAŽNJU: Oglasila se Zvezda i stavila TAČKU!

01.03.2021

11:50

Crveno-beli izanalizirali sjajnu evropsku sezonu koja će se dugo pamtiti.

Neko ko je bio apsolutno nezamenjiv u Crvenoj zvezdi je kapiten i čuvar mreže - Milan Borjan. On je nastupio na svih 12 utakmica, primio svega devet pogodaka i bio na terenu maksimalnih 1110 minuta koliko je srpski prvak ove sezone u kontinentalnim takmičenjima. Ipak, on nije jedini kog je Dejan Stanković koristio u doslovno svakom meču u Evropi, već je to slučaj i sa Milošem Degenekom koji je na 12 mečeva zabeležio jednu asistenciju, i na terenu bio 1070 minuta. Dvocifreni po broju nastupa bili su još: Gajić, Petrović, Ben i Falćineli (11 utakmica), kao i Milunović, Sanogo i Ivanić (10 utakmica).

Kada govorimo o nekom ko je apsolutni statistički lider u crveno-belom dresu to je El Fardu Ben. On je na 11 mečeva, postigao šest golova i zabeležio pet asistencija. Po golovima ga prate Ivanić koji je postigao tri pogotka na 10 mečeva, dok je Katai isti skor ostvario odigravši dve utakmice manje. Ivanić je drugi i po asistencija, s obzirom da su posle tri njegova pasa usledeli golovi. Trio Borjan, Milunović i Ben uspevao je da se nađe u timu kola Lige Evrope.

Crvena zvezda je na 12 mečeva u Evropi ostvarila šest pobeda uz pet remija i samo jedan poraz. Gol razlika koju je tim Dejana Stankovića upisao je 21:9.