MOĆNA TROJKA ŠAMPIONA! Žota nastavio DOMINACIJU, Lester NOKAUTIRAN na "Enfildu"!

22.11.2020

21:33

Bez problema za četu Jirgena Klopa.

Fudbaleri Liverpula slave gol na meču protiv Lestera

Fudbaleri Liverpula deklasirali su Lester u 9. kolu Premijer lige rezultatom 3:0 (2:0).

Branilac titule se sa nova tri boda izjednačio na vrhu tabele sa Totenhemom, a oba tima su do sada sakupila po 20 bodova.

"Crveni" su u nedelju uveče na "Enfildu" sve rešili već u prvih 45 minuta. Bivši štoper Mančester junajteda Džoni Evans je u 21. minutu smestio loptu u sopstvenu mrežu savladavši odličnog Kaspera Šmajhela.

Diogo Žota je u 41. minutu nastavio svoj sjajan golgeterski niz, a pobedu je potvrdio Roberto Firmino četiri minuta pre kraja susreta.

Ranije u toku dana odigrana su još tri duela devete runde. Everton je bio bolji od Fulama na "Krejven Kotidžu" sa 3:2, dok je Šefild junajted porazom od Vest hema ostao zakucan za dno tabele (0:1). Lids i Arsenal su na "Elan Roudu" remizirali bez golova.