POVRATAK OTPISANOG: Totenhem JEDVA SAVLADAO Brajton, BEJL BRILJIRAO!

01.11.2020

21:21

Fudbaleri Totenhema mučili su se protiv Brajtona, barem dok na teren nije stupio povratnik Geret Bejl.

FK Totenhem - FK Brajton

Kada je Velšanin zakoračio na teren, stvari su krenule na bolje, pa su "pevci" ekipu sa juga Engleske savladali rezultatom 2:1.

Hari Kejn odlično je počeo susret sa Brajtonom, pa je kapiten "Gordog Albijona" iznudio nepostojeći penal već u 13. minutu.

On je sam preuzeo odgovornost, a tu odluku nije zažalio već je upisao šesti gol na sedam mečeva ove sezone.

Kejn pored tih šest golova ima čak osam asistencija, pa je njegova kreativnost opet došla do izražaja. Uspevala je desetka Totenhema da pronađe i Sona i Lamelu, a potom i Lo Selsa u prodoru, ali oni nisu bili precizni, pa je Brajton iskoristio priliku u 56. minutu kada je Paskal Gros sjajno pronašao bivšeg fudbalera Čelsija Tarika Lemptija u punom trku. On je pogodio dijagonalu između tri defanzivca, pa je Ljoris ostao nemoćan.

Sledećih 20 minuta bili su krajnje neizvesni, ali je ulazak Bejla u 70. minutu to promenio.

Velšanin je preuzeo komandu nad veznim redom, te je bio konstantna pretnja sa oba boka.

Ipak, presudni uticaj imao je kada ga je Serhio Reguijon pogodio sa levog boka direkt u čelo, a on nije imao problema sa završnicom već te svom timu doneo nova tri boda.

Totenhem se posle očajnog starta konačno penje u gornji deo tabele, na 9. poziciju, dok je Brajton sada na 16. mestu u Premijer ligi.