ĐOKOVIĆ PRESLIŠAO ŠVARCMANA: Novak je u četvrtfinalu Rolan Garosa! (VIDEO)

IZVOR: Republika - 29.05.2022 | 11:10 >> 13:51

Branilac titule i dalje nije izgubio set na drugom grend slemu u sezoni.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ovogodišnjeg Rolan Garosa.

On je u četvrtom kolu turnira u Parizu pobedio Dijega Švarcmana sa 3:0 (6:1, 6:3, 6:3), posle dva sata i 15 minuta igre.

Noletu je to bio četvrti trijumf bez izgubljenog seta u Bulonjskoj šumi, pošto je prethodno sa po 3:0 redom pobeđivao Jošihita Nišioku, Aleksa Molčana i Aljaža Bedenea u prethodnom kolu.

Novak će se u borbi za polufinale sastati sa boljim iz meča u kom igraju Rafael Nadal i Feliks Ože-Alijasim.

Novak Đoković - Dijego Švarcman

6:1, 6:3, 6:3

Treći set

6:3 - Novak Đoković je u četvrtfinalu Rolan Garosa!

5:3 - Propustio je Nole jednu meč loptu, ali će u narednom gemu servirati za trijumf.

5:2 - Đoković potvrđuje brejk i sada ga samo jedan gem deli od četvrtfinala.

4:2 - Brejk! Nole oduzima servis rivalu i sada je jako blizu pobede!

Novak Đoković

3:2 - Suočio je Novak sa brejk loptom, ali je na kraju osvojio gem.

2:2 - Istom merom uzvraća Švarcman.

Dijego Švarcman

2:1 - Đoković uz dva izgubljena poena osvaja ovaj servis gem.

1:1 - Švarcman prekida Novakovu seriju i osvaja prvi gem posle dugo vremena.

1:0 - Najbolji svetski teniser osvaja i sedmi gem zaredom.

Drugi set

6:3 - Novak Đoković još jednim brejkom osvaja drugi set!

5:3 - Đoković dolazi na gem od osvajanja drugog seta.

4:3 - Brejk! I to sa nulom! Novak je u seriji od četiri vezana osvojena gema!

3:3 - Bravo! Nole je spasao tri brejk lopte, a potom je došao do izjednačenja u drugom setu.

2:3 - Vraća Novak brejk! Imao je Švarcman gem loptu koju nije iskoristio, a posle đusa je svoju prvu priliku za brejk realizovao prvi reket sveta.

1:3 - Đoković se konačno pokrenuo sa nule u ovom setu.

0:3 - Sada je brejk potvrdio Argentinac koji je Novaku prepustio samo jedan poen u ovom gemu.

0:2 - Brejk! Srpski as nije baš dobro ušao u drugi set.

0:1 - Švarcman uzima prvi gem u drugom setu.

Prvi set

6:1 - Novak Đoković ekspresno osvaja prvi set, servis gemom koji je rešio bez izgubljenog poena!

5:1 - Novi brejk! Nole u sledećem gemu servira za vođstvo u setovima.

4:1 - Đoković potvrđuje brejk.

3:1 - Brejk! Novak osvaja gem na servis protivnika.

2:1 - Izvukao se Nole! Spasao je Srbin dve brejk lopte, a u nastavku je osvojio gem.

1:1 - Dugo je trajao drugi gem i na kraju je rešen u korist Argentinca posle dva đusa.

1:0 - Novak otvara meč sigurnim servis gemom u kom je rivalu prepustio samo jedan poen.

Meč je počeo, a prvi na servisu je Đoković.

13.23 - Novak i Dijego izlaze na teren.

13.10 - Meč između Đokovića i Švarcmana bi trebalo da počne u 13.30, a dešavanja iz minuta u minut možete pratiti na portalu Republika.rs.