ZOI: Ignjatovićeva ponovo 26, Stevović 46.

IZVOR: Tanjug - 16.02.2018 | 09:46

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović završila je na 26. mestu u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Ona je u dve trke imala rezultat od 1:43.48, sa 4,85 sekundi zaostatka za novom šampionkom Fridom Hansdoter iz Švedske, i ponovila identičan uspeh iz veleslaloma.

Drugo mesto pripalo je Vendi Holdener iz Švajcarske, treće Austrijanki Katarini Galhuber, dok je Amerikanka Mikaela Šifrin ostala bez medalje kao branilac zlata.

U muškom super veleslalomu, Marko Stevović je zauzeo 46. poziciju rezultatom 1:31.70, dok Marko Vukićević nije završio trku jer je promašio kapiju.

Zlato je osvojio Matijas Majer iz Austrije, drugi je bio Švajcarac Beat Fojc, a treći Norvežanin Kjetil Jansrud.