SRPKINJE REDOM GAZE: Nova maksimalna pobeda odbojkašica, pale i Belgijanke!

IZVOR: Republika - 22.08.2021 | 19:29

Odbojkašice Srbije savladale su Belgiju sa 3:0 (25:21, 25:21, 25:21), u meču trećeg kola grupe A na Evropskom prvenstvu.

Treća pobeda na EP za Srpkinje

Posle BiH i Francuske, aktuelne šampionke Evrope ostvarile su još jednu maksimalnu pobedu.

Belgijanke su bolje otvorile meč, ali brzo su Srpkinje uspostavile realan odnos snaga.

Razigrale su se Ognjenovićeva i Boškovićeva, pa Belgija nije imala nikakve šanse, prvi set je završen rezultatom 25:21.

U drugom setu se igralo poen za poen, sve dok se Srbija nije odlepila na tri poena prednosti.

Pripretile su Belgijanke u finišu seta, ali su naše odbojkašice ponovov vezale tri poena i rešile i drugi set  u svoju korist 25:21.

Srbija je u treći set ušla furiozno i uspela da stvori osetnu prednost od pet poena, što Belgijanke nisu uspele na nadoknade, pa je treći set završen identičnim rezultatom kao prva dva.

(function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-9234-36696"));