ZVEZDA RAZNELA BUDUĆNOST: Kampaco, Mitrović i Dobrić udavili Podgoričane u Morači (VIDEO)

IZVOR: Republika - 15.01.2023 | 21:16

Ubedljiva pobeda crveno-belih u velikom derbiju.

Košarkaši Crvene zvezde su u derbiju 15. kola AdmiralBet ABA lige u Podgorici savladali ekipu Budućnosti rezultatom 76:56 (19:12, 18:13, 16:18, 23:13).

Tim sa Malog Kalemegdana je sjajno ušao u meč i već u uvodnim minutima je bilo jasno da će ekipa Duška Ivanovića imati svoje veče u Morači.

Crveno-beli su tokom prvog poluvremena konstantno povećavali razliku, koja je posle 20 minuta igre iznosila 12 poena (37:25).

Domaći sastav je u trećem kvartalu pokazao zube, a na početku poslednjeg je prišao najbliže, na 'minus sedam' (53:46). Međutim, od tog trenutka je na parketu postojala samo Crvena zvezda, koja je na kraju upisala ogroman trijumf.

Crveno-bele je do pobede vodio raspoloženi trio Fakundo Kampaco, Luka Mitrović i Ognjen Dobrić.

Argentinac je bio blizu tripl-dabla, pošto je upisao 14 poena, 12 asistencija i čak osam ukradenih lopti. Najefikasniji je bio Mitrović sa 21 poenom, a 18 je ubacio Dobrić.

Na drugoj strani je raspoložen bio samo Erik Grin sa 14 koševa.

Budućnost - Crvena zvezda 56:76 (12:19, 13:18, 18:16, 13:23)

DVORANA: Morača (Podgorica)

SUDIJE: Damir Javor, Sašo Petek, Tomislav Stapić

BUDUĆNOST: Rejnolds 3, Bel-Hejns 6, Šehović, Atić 3, Kaba, A. Lazić 4, O'Brajan 8 (7sk), A. Ilić 3 (6sk), Drobnjak 6, Popović 5, Grin 14, Kamenjaš 4.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 5, Lazarević 2 (6sk), Kampaco 14 (12as, 8uk), Mitrović 21, B. Lazić 5, Dobrić 18, D. Ilić 2, Nedović, Marković, Petrušev 7, Bentil 2.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je pobedila 76:56.

40. minut - O'Brajan je ubacio dvojku, potom je isto učinio i Branko Lazić, a na kraju i Kamenjaš. Rezultat je 76:56 za goste.

39. minut - Dva bacanja je pogodio Grin, ali je na drugoj strani za 74:52 poentirao Petrušev.

38. minut - Grin smanjuje zaostatak svog tima na 72:50.

37. minut - Petrušev nepogrešiv s linije penala, a potom i pogodak Vildoze za 72:48.

36. minut - Kamenjaš pogađa posle ofanzivnog skoka, a na drugoj strani Kampaco kompletira 2+1. Rezultat je 68:48 za goste.

35. minut - Kampaco i Petrušev vezuju pet poena, Zvezda sada vodi 65:46.

34. minut - Flouter Dobrića za 60:46.

33. minut - Dobrić je realizovao tri slobodna bacanja. Rezultat je 58:46 za Zvezdu.

32. minut - Upisao se u strelce Dalibor Ilić, crveno-beli vode 55:46.

31. minut - Aleksandar Lazić trojkom otvara poslednju deonicu, Zvezda sada vodi samo 53:46.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 53:43.

30. minut - Grin i Popović vezuju pet poena, rezultat je 53:43 za Beograđane.

29. minut - Lazarević poentira iz ofanzivnog skoka. Zvezda vodi 53:38.

27. minut - Dobrić iz kontre prekida seriju domaćih - 51:38.

27. minut - Budućnost se razigrala! Grin kompletira 2+1 za 49:38. Podgoričani u seriji 7:0.

26. minut - Drobnjak i Popović su vezali četiri poena, pa je Zvezdina prednost pala na 49:35.

25. minut - Novi pogodak Mitrovića na asistenciju Kampaca, posle čega i Bentil poentira za dva. Crveno-beli imaju prednost od 49:31.

24. minut - Bel-Hejns daje koš u kontri, Zvezda vodi 45:31.

23. minut - Kampaco polovičan sa linije penala, a zatim Dobrić pogađa trojku. Potom je O'Brajan dao koš iz okreta za 45:29.

22. minut - Bel-Hejns pogađa težak šut, a na drugoj strani Kampaco poentira iz floutera. Crveno-beli vode 41:27.

21. minut - Gde je stao u prvom poluvremenu, Mitrović je nastavio u drugom. Zvezda vodi 39:25.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 37:25 nakon što je Kampaco realizovao poslednji napad u drugom kvartalu.

20. minut - Kampaci na jednoj, a Grin na drugoj strani bivaju polovični sa linije za slobodna bacanja. Crvena zvezda vodi 35:25.

19. minut - Drobnjak ubacuje dva penala za 34:24.

18. minut - Luka Mitrović pogađa uz faul, ali zatim promašuje penal. U sledećem napadu je Kampaco asistirao Dobriću u kontri, Zvezda vodi 34:22.

16. minut - Mitrović ubacuje jedno od dva slobodna bacanja, a onda zakucava na asistenciju Kampaca za 30:22.

15. minut - Grin na jednoj, a Mitrović na drugoj strani ubacuju po dva poena, a zatim trojku postiže Atić. Zvezda vodi 27:22.

14. minut - Aleksa Lazić pogađa jedno od dva slobodna bacanja, a na drugoj strani trojku daje Dobrić za 25:17.

13. minut - Dobrić kompletira 2+1, rezultat je 22:16 za crveno-bele.

12. minut - Atraktivno zakucavanje Alekse Ilića, a zatim je Bel-Hejns poentirao u kontri, pa Zvezda vodi "samo" 19:16.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 19:12.

10. minut - Drobnjak je ubacio dva slobodna bacanja za 19:12.

9. minut - Aleksa Ilić polovičan sa linije penala, Zvezda vodi 19:10.

7. minut - Kampaco pogađa trojku, pa Grin dva penala, a na kraju Vildoza za tri poena. Zvezda vodi 19:9.

6. minut - Trojka Rejnoldsa, Budućnost prilazi na 7:13.

5. minut - Luka Mitrović ima već deset poena, a Fakundo Kampaco pet asistencija! Crvena zvezda vodi 13:4.

4. minut - Mitrović vezuje četiri poena, Zvezda vodi 11:4.

3. minut - O'Brajan polovičan sa linije penala, na drugoj strani Branko Lazić pogađa trojku, a zatim O'Brajan kompletira 2+1. Posle toga je Mitrović pogodio za 7:4.

1. minut - Mitrović poenima otvara meč u Podgorici. Zvezda vodi 2:0.

Utakmica je počela!

19.25 - Utakmica uskoro počinje.

18.50 - Na zvaničnom Tviter nalogu AdmiralBet ABA lige je utakmica u Morači najavljena kao derbi kola, što naravno i jeste.

18.30 - Dobrodošli na Republikin lajv blog derbi meča 15. kola AdmiralBet ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde.

Uvod

Crveno-beli duel sa velikim rivalom čekaju u sjajnom raspoloženju, pošto su od dolaska Duška Ivanovića na klupu upisali 17 pobeda i samo tri poraza.

Sa druge strane, Podgoričani igraju veoma turbulentnu sezonu, sa promenljivim rezultatima.

Što se tiče regionalne lige, Crvena zvezda ima skor 12-1, dok je Budućnost na slabih i razočaravajućih 9-5. (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-2451-44539"));