Blamaža Pešićeve NBA Barse: CSKA demolirao Katalonce!

IZVOR: Republika - 29.11.2019 | 22:12

Košarkaši CSKA razbili su Barselonu na gostovanju u okviru 11. kola Evrolige 96:67.

Svetislav Pešić

Barselona se propisno izblamirala na domaćem parketu i doživela najubedljiviji poraz u sezoni, ali tek četvrti u Evroligi.

Prvih 15 minuta meča bilo je izjednačeno, ali se CSKA onda odlepio i na poluvreme otišao sa +11.

CSKA je dobro igrao, ali ništa nije funkcionisalo u igri izabranika Svetislava Pešića.

Prednost Moskovljana je rasla i rasla, u jednom trenutku iznosila i 33 poena razlike, pa je na kraju nikada skuplji sastav španskog giganta pretrpeo potpuni debakl.

U timu Dimitrisa Itudisa Majk Džejms je imao 14, Darun Hilijard 13, a Nikita Kurbanov i Kajl Hans po 12 poena.

Pešićeve izabranike su predvodili Brendon Dejvis i Nikola Mirotić sa po 19 poena, dok je jedini dvocifreni pored njih bio Adam Hanga sa deset poena, uz sedam skokova.