"BRĐANI" POBEDOM OTIŠLI NA ZIMSKU PAUZU! Bivši igrač Zvezde "pakovao", strelci POGAĐALI!

IZVOR: Republika/D.O. - 22.12.2023 | 16:16

Superligaš sa Banovog brda prolećne bitke čeka sa četvrte pozicije.

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Mladosti iz Lučana rezultatom 3:0 (2:0) u odloženoj utakmici devetog kola Superlige Srbije.

Golove za ekipu sa Banovog brda postigli su Ibrahim Ndaje u 7. minutu, Mihajlo Cvetković u 43. minutu i Igor Miladinović u 70. minutu.

Gosti su meč završili s desetoricom na terenu, jer je u 15. minutu Nikola Ćirković kao poslednji igrač odbrane zaustavio Stefana Kovača i sudija Danilo Nikolić je defanzivcu ekipe iz Lučana, posle pregledanog snimka, pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Izabranici Igora Matića su trenutno na četvrtom mestu na tabeli nacionalnog šampionata sa 29 osvojenih bodova, dok je klub iz Lučana na osmoj poziciji sa 25 bodova.

U prvom kolu prolećnog dela sezone Čukarički će gostovati ekipi Radnika u Surdulici 10. februara, dok će Mladost istog dana na megdan izaći ekipi Vojvodine Novom Sadu.

Podsetimo, "brđani" su ove sezone bili učesnici Lige konferencije, ali su takmičenje u konkurenciji Genka, Fiorentine i Ferencvaroša, završili na poslednjoj četvrtoj poziciji.