ŽIVI SAN O LIGI ŠAMPIONA: Partizan srušio Radnički u Humskoj! (VIDEO)

IZVOR: Republika - 14.05.2023 | 21:25

Crno-beli teoretski ostali u trci za drugo mesto.

Fudbaleri Partizana pobedili su u Humskoj Radnički iz Kragujevca rezultatom 2:1 (1:1), u okviru petog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Tim trijumfom su izabranici Igora Duljaja sačuvali teoretske šanse da se domognu drugog mesta, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Prvo poluvreme u Beogradu nije bilo interesantno, sve do same završnice. Kvinsi Menig je u 41. minutu evrogolom doveo "parni valjak" u vođstvo, ali je Luka Milunović samo tri minuta kasnije iskoristio to što je "zaspala" odbrana crno-belih i poravnao je rezultat.

Međutim, pobedu aktuelnom vicešampionu Srbije doneo je Rikardo Gomeš pogotkom iz 56. minuta kada je glavom zatresao mrežu gostiju nakon centaršuta Danila Pantića iz slobodnog udarca.

Partizan je mogao da slavi i ubedljivije, ali je gol Fusenija Dijabatea iz 66. minuta poništen zbog minimalnog ofsajda u kom se našao internacionalac iz Malija.

Partizan - Radnički KG 2:1 (1:1)

/Menig 41, Rikardo 56 - Milunović 44/

Stadion Partizana

SUDIJA: Pavle Tomić

PARTIZAN: Popović - Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević - Kolorado, Pantić (od 74. Fejsa) - Jović (od 74. Jevremović), Natho, Menig (od 60. Dijabate) - Rikardo (od 88. Pavlović).

RADNIČKI 1923: Leković - Miličić, Ivanović, Mitrović, Pecelj - Krajišnik (od 61. Zorić), Srnić (od 77. Ponjević), Vidosavljević - Čolović, Milunović (od 77. Jovanović), Đurić (od 46. Evandro).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je pobedio 2:1!

Igraće se tri minuta nadoknade vremena.

80. minut - Ostalo je još 10 minuta, plus sudijska nadoknada, u Beogradu.

72. minut - Jović je traljavo šutirao, pa nije bilo opasno po goste.

66. minut - Poništen gol! Dijabate je zatresao mrežu gostiju, ali se našao u ofsajdu, što je potvrđeno i iz VAR sobe.

61. minut - Zorić je propustio veliku šansu koju mu je servirao Evandro. Tek što je ušao u igru, vezista Kragujevčana je sa leve strane gađao dalji ugao, ali nije matirao Popovića.

56. minut - GOOOOOOOOOL! Partizan vodi 2:1! Strelac je Rikardo Gomeš. Centarfor crno-belih je mrežu gostiju zatresao posle centaršuta Danila Pantića iz prekida.

50. minut - Vidosavljević je šutirao iz kontre, ali je Popović odbio loptu u korner.

47. minut - Proigrao je Natho Meniga, ali je Holanđanin ovog puta pogodio samo spoljni deo mreže.

Počelo je drugo poluvreme u Humskoj. Evandro je kog gostiju zamenio Đurića.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Nerešeno u Humskoj - 1:1.

44. minut - GOOOOOOOOOOL! Radnički dolazi do izjednačenja, strelac je bivši napadač Crvene zvezde Luka Milunović. Ljubimac delija je mrežu crno-belih zatresao glavom, tako što se prišunjao iza leđa odbrane "parnog valjka".

41. minut - GOOOOOOOOOOL! Partizan vodi! Evrogol Kvinsija Meniga! Holanđanin je sa leve strane "ubio pauka" u daljim rašljama gola gostiju iz Kragujevca.

35. minut - Srnić dobija žuti karton zbog faula nad Nathom.

32. minut - Milunović je šutirao glavom, ali nije bilo opasnosti po "parni valjak".

29. minut - Leković brani pokušaj Rikarda Gomeša.

25. minut - Šut Jovića je izblokirao Ivanović.

18. minut - Prvi šut na meču! Pokušao je Đurić da ugorzi Popovića, ali golman crno-belih nije imao problema.

15. minut - Partizan ima inicijativu, ali bez konkretnih prilika za gol.

10. minut - Bez šuta na gol u uvodnim minutima utakmice.

5. minut - U Humskoj traje početno ispitivanje snaga.