NOVI KIKS ŠAMPIONA: Titula je u džepu, ali je nezadovoljstvo navijača sve veće!

IZVOR: Republika - 29.04.2022 | 21:55

Novi, stari šampiona Francuske nastavlja da posrće.

Nakon remija sa ekipom Lansa kojim su fudbaleri PSŽ-a stigli do nove titule, šampion Francuske nije uspeo da savlada ni ekipu Strazbura.

Na "Stad de la Menu" viđena je kiša kgolova koja je na kraju okončana podelom bodova. Strazbur - PSŽ 3:3 (1:1).

Domaćin je poveo već u uvodnim minutima susreta, a u listu strelaca upisao se Gameiro u 3. minutu. Ipak, dvadeset minuta kasnije Kilijan Mbape uspeva da poravna rezultat, a kada su Parižani početkom drugog dela igre preko Hakimija i Mbapea, za svega četiri minuta dva puta zatresli mrežu domaćina činilo se da je pitanje pobednika rešeno.

Međutim, igrači Strazbura imali su dodatni motiv da barem izbegnu poraz, jer vode grčevitu borbu za plasman u Evropu naredne sezone, pa su prvo auto-golom Veratija stigli na gol zaostatka, a u prvom minutu nadoknade vremena Entoni Kasi šokira goste i postavlja konačnih 3:3.

Poznato je da je ekipa PSŽ-a od ranije obezbedila novu šampionsku titulu, a ekipa Strazbura trenutno deli pozicije 5. i 6. sa Nicom. Obe ekipe imaju po 57 osvojenih bodova, s tim da ekipa Nice ima meč manje odigran.