(VIDEO) ZVEZDI SE OVO NIJE DESILO OD LUKAČA: Evo kako je Ranđelović odbranio dva penala crveno-belima

IZVOR: Republika - 17.04.2021 | 19:15

Crvena zvezda je na utakmici 32. kola Superlige Srbije protiv Radnika iz Surdulice propustila priliku da iz dva penala zatrese mrežu, a to se crveno-belima nije desilo gotovo sedam godina, od Milana Lukača i 146. "večitog derbija".

Milan Lukač brani penal na "večitom derbiju"

Zvezda je sa 2:1 na kraju savladala Radnik na "Marakani", ali je apsolutni junak dana rezervni golman gostiju Stefan Ranđelović.

Ranđelović je u 20. minutu utakmice zamenio povređenog Ivana Kostića, a samo četiri minuta kasnije je šansu da crveno-belima donese prednost sa bele tačke imao Filipo Falko. Međutim, Ranđelović ga je pročitao i odbranio mu šut.

Posle toga je Radnik poveo, pa Crvena zvezda izjednačila, a novi penal za domaći tim je u 72. minutu dosudio Stanko Ostraćanin. Loptu na 11 metara je tada stavio Mirko Ivanić, ali je Ranđelović i njega pročitao i zaustavio njegov udarac.

Međutim, 13 minuta kasnije je Ivanić ipak uspeo da zatrese mrežu i da donese pobedu Crvenoj zvezdi.

U nastavku se možete prisetiti i 146. "večitog derbija" u kom je Milan Lukač 26. aprila 2014. godine odbranio penale Milošu Ninkoviću i Nikoli Mijailoviću.