ŠOK U ŠANGAJU: Eliminisan četvrti nosilac!

09.10.2023

18:50

Jedan od najboljih tenisera sveta ispao u šesnaestini finala.

Grčki teniser Stefanos Cicipas nije uspeo da se plasira u osminu finala ATP turnira u Šangaju.

Bolji od četvrtog nosioca u Kini bio je Francuz Ugo Umber.

Francuski as je slavio rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 7:5), posle dva sata i 11 minuta igre.

U prva dva seta je po jedan brejk obojici bio dovoljan da osvoje te delove igre, dok je u trećem situacija bila malo komplikovanija.

Odlučujući set je Umber sjajno započeo, pošto je napravio brejk u drugom gemu i odmah potom je poveo 3:0. Tu prednost je čuvao do sedmog gema, kada je Cicipas uspeo da vrati brejk. Ipak, do konačne pobede je Francuz stigao zahvaljujući tome što je pri vođstvu od 6:5 uspeo da oduzme servis protivniku i da na taj način stavi tačku na meč.

U borbi za četvrtfinale, Umber će igrati protiv Amerikanca Džefrija Džona Vulfa, koji je sa 2:1 (2:6, 6:3, 7:6) pobedio Matea Arnaldija iz Italije.