NAGETSI SU ŠAMPIONI! Jokić novom brutalnom partijom doneo Denveru prvu titulu u istoriji!

05:01

Prsten ide na ruku najboljeg košarkaša planete.

Denver NAgetsi sa peharom NBA šampiona

Košarkaši Denver Nagetsa novi su šampioni NBA lige!

Oni su u petoj utakmici velikog finala savladali Majami Hit u Bol Areni rezultatom 94:89 (22:24, 22:27, 26:20, 24:18).

Najzaslužniji za pobedu u poslednjoj utakmici sezone bio je, naravno, Nikola Jokić koji je meč završio sa 28 poena, 16 skokova i četiri asistencije.

Uz Jokića, u petom meču je odličan bio Majkl Porter Džunior sa 16 poena i 13 uhvaćenih lopti, a Džamal Marej je dodao 14 koševa.

U poraženom taboru je prednjačio Džimi Batler sa 21 poenom, a pratio ga je Bem Adebajo sa jednim manje.

Denver - Majami 94:89 (22:24, 22:27, 26:20, 24:18)

DVORANA: Bol Arena

SUDIJE: Mark Dejvis, Dejvid Gatri, Džoš Tajven.

DENVER: K. Braun 7, Porter 16 (13sk), Koldvel-Poup 11, Džordan, Džekson, Votson, B. Braun 10, Brajant, Smit, Jokić 28 (16sk, 4as), Nadži, Marej 14, Čančar, Grin 4, Gordon 4.

MAJAMI: Vinsent 6, Jović, Lauri 12, Adebajo 20 (12sk), Hiro, Martin 10, Batler 21, Hajsmit, Štrus 12, Haslem, Lav 3, Zeler, Robinson 5, Jurtseven.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Denver je slavio 94:89! Nikola Jokić je ovu utakmicu završio sa 28 poena, 16 skokova i četiri asistencije.

48. minut - Brus Braun ubacuje dva slobodna bacanja za 94:89. Majami zove poslednji tajm-aut, a do kraja je ostalo 14 sekundi.

48. minut - Koldvel-Poup je pogodio dva penala za 92:89, a Majami traži tajm-aut. Do kraja je ostalo nešto više od 24 sekunde.

47. minut - Do kraja je ostalo minut i 11 sekundi, Denver vodi 90:89.

46. minut - Okršaj Batlera i Jokića. Denver vodi 88:87.

45. minut - Batler trojkom vraća trojku Koldvel-Poupa. Potom je Džimi pogodio tri slobodna bacanja, 86:85 za Denver.

44. minut - Lagan pogodak Džokera za dva, a na drugoj strani Batler ubacuje trojku. Nagetsi vode 83:79.

42. minut - Tvrdo se igra u ovim trenucima, Marej pogađa za 81:76. Spolstra opet zahteva minut pauze.

39. minut - Kajl Lauri je večeras ubacio četiri trojke, ali na drugoj strani dominira Jokić sa novim poenima. Nagetsi vode 79:76.

37. minut - Jokić i Marej vezuju pet poena! Denver vodi 75:71, a Spolstra momentalno traži tajm-aut.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Majami vodi 71:70. Nikola Jokić trenutno ima 18 poena, 14 skokova i četiri asistencije.

35. minut - Porter trojkom donosi preokret Nagetsima - 69:66.

34. minut - Domaći tim opet dolazi do izjednačenja, koje mu je doneo Porter pogotkom u kontri koja je započela ukradenom loptom Jokića - 64:64.

33. minut - Majami u mini-seriji, vodi 64:60, a Meloun zove tajm-aut.

30. minut - Izjednačenje! Nagetsi su konačno opet tu - 60:60.

29. minut - Jokić u seriji, Majami i dalje vodi - 60:56. Nikola je došao do 16 poena.

27. minut - Denver ne može u potpunosti da priđe, Majami vodi 55:49.

25. minut - Jokić drugo poluvreme otvara sa kompletiranjem 2+1, Majami vodi 51:47.

Druga četvrtina

Poluvreme! Majami vodi 51:44. Nikola Jokić ima devet poena, osam skokova i četiri asistencije.

22. minut - Konfuzan period igre na obe strane, gosti vode 47:42.

20. minut - Dve "ludačke" trojke je pogodio Lauri, Majami vodi 45:39.

19. minut - Denver se vraća u igru, a za to je najzaslužniji Džoker koji je u seriji 6:0 upisao pogodak i asistenciju. Majami sada vodi 39:35, a Splostra traži minuta pauze.

17. minut - Majami u seriji, vodi 39:29, a Majk Meloun zove tajm-aut.

15. minut - Hit vodi 32:27, a kod Nagetsa tri lične ima Gordon, dok su po dva faula napravili Jokić, Marej i Grin.

13. minut - Majami dobro otvara drugu deonicu i dolazi do prednosti od 28:22.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Posle prve deonice, Majami vodi 24:22. Nikola Jokić ima po tri poena i skoka, kao i dve asistencije.

10. minut - Jokić ide na klupu jer je napravio dve lične greške, a Majami je preokrenuo na 21:18.

8. minut - Raspucali su se sada igrači oba tima, prvu trojku je postigao i Jokić, a Denver vodi 16:12.

7. minut - Denver u seriji, vodi 12:5. Erik Spolstra zove tajm-aut.

5. minut - Nagetsi preokreću na 6:5. Jokić za sada nema ni koš, ni asistenciju.

3. minut - Denver je već izgubio četiri lopte, Majami vodi 5:2.

1. minut - Adebajo zakucavanjem otvara meč, Majami vodi 2:0.

Utakmica je počela!

2.20 - Evo kako je proteklo Džokerovo zagrevanje.

2.10 - Nikola Jokić je poslao moćnu poruku pred ovaj meč, a tiče se njegove povrede.

2.01 - Takođe, nije se menjala ni početna postava Majamija, pa će tako od prve sekunde na parketu Bol Arene biti Vinsent, Štrus, Batler, Lav i Adebajo.

2.00 - Startna petorka Denvera je ostala nepromenjena, a čine je Marej, Koldvel-Poup, Porter, Gordon i Jokić.

1.50 - Nagetsi su doneli važnu odluku za ovaj okršaj, domaći igrači će u beloj opremi pokušati da osvoje prvu titulu šampiona u istoriji franšize.

1.40 - Denver Nagetsi su saznali veoma loše vesti pred peti meč serije.

1.35 - Miško Ražnatović je iz Denvera saopštio loše vesti kada je Nikola u pitanju.

1.15 - Nikola Jokić je u Bol Arenu stigao kao pravi gospodin.

1.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog pete utakmice NBA finala između Denver Nagetsa Majami Hita.