TSC KIKSNUO U SUPERLIGI: Dva boda ostala u Kragujevcu

09.12.2023

16:20

Radnički 1923 i gosti iz Bačke Topole odigrali 0:0 u 18. kolu Superlige.

Fudbaleri Radničkog 1923 i TSC remizirali su u Kragujevcu bez golova 0:0 u meču 18. kola Superlige Srbije. Najveći "krivac" što su meže mirovale i posle 90 minuta bio je golman domaće ekipe Stojana Lekovića u pravcu čijeg su gola išli brojni udarci, ali ih je on sve zaustavio. Tačnije, od 13 šuteva šest je bilo upućeno u okvir gola, ali gosti nisu uspeli da ga savladaju.

Kada je u pitanju sam tok susreta, prvo poluvreme je bilo dosta izjednačeno, sa po jednom konkretnom šansom na obe strane, ali nije bilo promene rezultata. U drugom poluvremenu je mnogo bolja bila igra gostiju iz Bačke Topole, čak pet puta su gađali ka golu Lekovića, ali sugran je bio golman domaće ekipe. U završnici meča je dve velike šanse imao Radnički 1923 posle kontre, ali domaći to nisu iskoristili i meč je zavrešn nerešenim rezultatom.

Inače, Radnički 1923 je trenutno na 11. poziciji na tabeli sa 19 osvojenih bodova, dok je ekipa TSC na trećem mestu sa 33 osvojena boda, ali sve šive gubi korak za Partizanom i Crvenom zvezdom. U narednom kolu Kragujevčani gostuju Partizanu u Humskoj, dok klub iz Bačke Topole dočekuje ekipu Javora.