29.07.2023

18:50 >> 23:09

Šest golova u Bačkoj Topoli.

Fudbaleri Partizana slave gol na TSC areni

Fudbaleri TSC-a i Partizana remizirali su rezultatom 3:3 (2:2) u 1. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Bod Topolčanima doneo je Stojić u 96. minutu, čime je sjajan derbi dobio svoj šokantan epilog.

Prethodno je Saldanja bio precizan desetak minuta pre kraja, ali to nije bilo dovoljno "parnom valjku" da upiše tri boda. Vodeći gol za domaće delo je Antonića u 12, a opreokret Partizanu doneli su Natho i Belić. Đakovac je u samom finišu pogodio sa kreča za 2:2, a on i Natho su promašili po penal u drugom poluvremenu.

Beograđani su meč okončali sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Kalulu isključen u samoj završnici utakmice.

Četa trenera Žarka Lazetića u 2. rundi gostuje Radničkom u Nišu, dok Partizan ide na noge Vojvodini, koja će u nedelju od 20 sati igrati protiv Crvene zvezde na stadionu "Rajko Mitić".

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

TSC - Partizan 3:3 (2:2) /Antonić 12, Đakovac 45+5, Stojić 90+6 - Natho 40, Belić 43, Saldanja 79/

Kraj meča - remi u Bačkoj Topoli!

90+6. minut - GOOOL! TSC je poravnao na 3:3 preko Stojića!

90+5. minut - Kalulu je zaradio isključenje.

90. minut - Igraće se još pet minuta.

84. minut - Menig je pokušao da uposli Saldanju, kome su nedostajali centimetri da zahvati loptu i prosledi je u gol.

79. minut - GOOOOL! Saldanja je kaznio TSC - 2:3! Brazilac se najbolje snašao posle kornera, sačekao je loptu na drugoj stativi i sproveo je u mrežu!

77. minut - Pantić je skrivio penal, ali je šut Đakovca ovoga puta odbranio Stevanović!

75. minut - Opao je ritam meča, serija izmena na obe strane, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

66. minut - Dve prilike za goste sredinom drugog poluvremena. Udarac Meniga ukrotio je Ilić, a potom je Natho poslao loptu preko gola.

57. minut - Defanzivac Partizana Ilić je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

55. minut - Ilić je odbranio jedanaesterac Nathu! Saldanja je iznudio najstrožu kaznu posle tek nekoliko trenutaka provedenih na terenu, ali uzdalud...

Detalj sa TSC arene

50. minut - Topolčani su pokušali da dođu u vođstvo preko Jovanovića, ali je njegov šut otišao daleko od okvira gola.

48. minut - Filipović je "lobovao" Ilića, a golman TSC-a je kranjim naporom skrenuo loptu u korner.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 2:2!

45+5. minut - GOOOOL! Kanute je oborio Stanića, Mitić je svirao penal za TSC koji je Đakovac pretvorio u gol - 2:2!

45+1. minut - Severina je šutirao preko gola.

43. minit - GOOOOL! Preokret u Bačkoj Topoli, Belić je pogodio za 1:2! Nathu se piše asistencija, a loptu je sjajno preskočio Nikolić, te je ona stigla do veziste kome nije bilo teško da matira golmana domaćina.

40. minut - GOOOOL! Kanute je asistirao Nathu, a Izraelac se lepo namestio i pogodio mrežu TSC-a. Izjednačenje na severu Srbije - 1:1!

38. minut - Najbolja šansa za Partizan, posle šuta Natha lopta je završila u korneru.

33. minut - Mitić je propustio priliku da dosudi prekrpaj za Partizan nadomak kaznenog prostora. Stojić je oborio Nikolića, ali se glavni sudija nije oglasio.

26. minut - Marković je zapretio posle prekida, Partizan se muči da dođe do prilike.

20. minut - Bolje izdanje domaćina u prvih 20-ak minuta. Posed lopte i rezultat su na strani izabranika trenera Žarka Lazetića.

12. minut - GOOOOL! TSC je poveo preko Antonića - 1:0! Cvetković je uposlio defanzivca Topolčana, koji je precizno šutirao sa distance savladavši Stevanovića.

9. minut - Nešto mirniji period meča, crno-beli su izveli još jedan napad preko Meniga i Antića, laka intervencija Ilića.

3. minut - Zapretio je i Partizan preko Meniga, samo korner. Nakon udarca iz ugla Kanute je probao "makazicama", bez promene rezultata...

2. minut - Dve velike šanse za TSC odmah na startu meča, najpre odbrana Stevanovića, a potom je Đakovac izblokiran.

1. minut - Glavni sudija Milan Mitić dao je znak za početak utakmice.

Počinje meč na TSC areni

20:00 - Lazetić i Duljaj "presekli" - poznati su sastavi za večerašnju duel.

TSC: Ilić - Antonić, Stojić, Ćalušić - Cvetković, Kuveljić, Đakovac, Stanić, Petrović - Jovanović, Pantović

Partizan: Stevanović - Filipović, Marković, Ilić, Antić - Belić, Kanute - Severina, Natho, Menig - Nikolić

Na severu Srbije igra se jedan od dva derbija prve runde domaćeg šampionata. Partizan gostuje aktuelnom vicešampionu u nameri da Superligu Srbije otvori sa tri boda.

Crno-beli nikako ne žele da dozvole da im se ponovi prošla sezona, koju su okončali kao četvrti, dok su Topolčani drugim mestom overili vizu za kvalifikacije za Ligu šampiona.

Meč na TSC areni biće pravi test za trenera "parnog valjka" Igora Duljaja, ali i za Žarka Lazetića, koji sprema svoj tim za okršaje sa portugalskom Bragom.

Susreti TSC-a i Partizana tradicionalno obiluju golovima, a podsetimo da će šampion Srbije Crvena zvezda u nedelju od 20 časova ugostiti Vojvodinu na stadionu "Rajko Mitić".

Tok utakmice iz Bačke Topole (21 čas) možete pratiti uživo na našem portalu.