MILANSKI VELIKANI SIGURNI: Inter bolji od crno-belih, Milan slavio na teškom gostovanju!

18.02.2023

22:41

Savršen dan za dva najveća milanska kluba.

Romelu Lukaku

Fudbaleri Intera iz Milana savladali su na svom terenu Udineze sa 2:1 u okviru 23. kola Serije A.

Neroazuri su ovim trijumfom ponovo zauzeli drugo mesto i trenutno imaju 15 bodova manje od vodećeg Napolija, dok je Udineze na poziciji devet sa 30 bodova.

Domaćin je poveo pogotkom Romelua Lukakua u 20. minutu sa bele tačke, ali su gosti iz Udina izjednačili preko Sandija Lovrića u 43. minutu, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Inter je u nastavku uspeo da postigne još dva gola. Prvo je Henrik Mktarijan u 73. minutu pogodio za 2:1, da bi konačan rezultat postavio Lautaro Martinez u 89. minutu.

Ranije tokom dana pobedu je odneo i Interov gradski rival Milan.

Rosoneri su u gostima pobedili Moncu sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Žunior Mesijas sredinom prvog dela igre.

Milan je treći, dok je Monca na desetom mestu na tabeli Serije A.