MOĆNI PARTIZAN OČITAO LEKCIJU KELNU I DOŠAO NADOMAK EVROPSKOG PROLEĆA! Maestralna igra crno-belih u senci incidenata u Humskoj! (VIDEO)

13.10.2022

15:27

Fudbaleri Partizana savladali su Keln u 4. kolu grupne faze Lige konferencija sa 2:0 u Humskoj i tako došli na korak od proleća u Evropi!

Fudbaleri Partizana bolji od Kelna

Četa Gordana Petrića je ove večeri u Humskoj potpuno zasluženo došla do nove evropske pobede! Nakon 0:1 u Nemačkoj, Partizan je i u Beogradu očitao lekciju Kelnu i došao do osam osvojenih bodova u grupi "D".

To sada znači da je Partizan na dva kola pred kraj sam svoj gospodar i da će u poslednjem kolu nakon gostovanja Nici, imati priliku da u Humskoj protiv Slovackog obezbedi drugi put vezano, proleće u Ligi konferencija.

Golove za Partizan na ovoj utakmici postigli su Dijabate i Rikardo sredinom drugog dela, a treba napomenuti i da je Kvinsi Menig promašio tri velike šanse, ali na svu sreću po Partizan, Keln to nije umeo da kazni na pravi način.

Meč je prekinut u 33. minutu prvog poluvremena nakon što su "grobari" napravili haos i gotovo zapalili južnu tribinu! Dim je pokrio teren u Humskoj, pa je duel na kratko bio prekinut.

U narednom kolu Parizan gostuje Nici, a Francuzi će večeras od 21 čas ugostiti ekipu Slovackog.

Partizan - Keln

2:0

(Dijabate 15, Rikardo 51)

KRAJ MEČA!
Drugo poluvreme:

90. minut: Pet minuta nadoknade vremena!

84. minut: Preživeo je Partizan novi napad gostiju! Kiges je zamalo zakasnio!

81. minut: Tek što je ušao u igru, a već mora napolje. Fejsa se povredio! Na kraju, iskusni vezista se vratio u igru.

76. minut: Pavlović menja Rikarda!

74. minut: Partizan je umrtvio igru i iskusno grabi ka novoj evropskoj pobedi!

70. minut: Malerozni Menjig napušta igru, a zamenio ga je Andrade.

67. minut: Preti opasni Kiges nakon dodavanja Kainca. Napadač gostiju je na kraju izašao u aut sa loptom.

63. minut: Traore je ukrao loptu na sredini, lepo pronašao Meniga, a Kvinsi je još jednom upropastio obećavajući napad crno-belih lošim dodavanjem ka Rikardu.

61. minut: Belić ipak napušta igru, na terenu je Fejsa.

59. minut: Povredio se Belić, ali se ubrzo vratio na teren.

54. minut: Pada Hektor, ali nema penala za goste!

51. minut: Gol, gol, goooool! Rikardo skače i pogađa glavom - 2:0! Urošević je prethodno lepo pronašao Gomeša.

48. minut: Menig po tradiciji nastavlja da traljavao prosipa šanse... Sam je bio na nekih osam metara od gola, ali je loše uhvatio volej i naravno promašio.

47. minut: Velika šansa za Keln! Kiges se dobro zagradio, okrenuo i šutirao, ali direktno u Popovića!

46. minut: Nastavljen je duel u Humskoj. Nema izmena u timu Partizana. Sa druge strane Kiges menja Dica.

Kraj prvih 45 minuta meča!

45+10. minut: Menig nikako da postigne taj famozni gol! Nakon promašaja na startu meča, sada je opalio po lopti sa nekih sedam metara i pogodio prečku. Videćemo, možda u nastavku konačno postigne i taj "čuveni" gol...

45+6. minut: Jalovi napada Nemaca, Partizan za sada deluje fenomenalno u odbrani svog gola!

45+3. minut: Povreda Natha, medicinski tim Partizana ukazuje pomoć Izraelcu.

45. minut: Igraće se još 10 minuta fudbala u prvom delu meča.

43. minut: Kainc pokušava, Popović brani i hvata loptu!

41. minut: Rikardo je stajao dva metra od lopte, pa je defanzivcu Kelna bilo lako da u korner izbaci dobro ubacivanje Dijabatea.

36. minut: Meč je nastavljen!

33. minut: Užasne scene u Humskoj, sve gori, a dim je pokrio teren - meč prekinut!

30. minut: Lep napad Partizana, ali Natho nije uspeo da u odsudnom trenutku uposli Gomeša.

25. minut: Sredina prvog dela meča, Partizan vodi i kontroliše igru na obe strane terena.

20. minut: Prekid u Humskoj koji je trajao nešto više od dva minuta zbog bakljade "grobara". Od dima se nije video prst pred okom!

17. minut: Keln uzvraća, ali Dic iz okreta šutira daleko pored gola.

15. minut: Goooooool! Dijabate! Opalio je Fuseni po lopti i pocepo mrežu iskosa sa desne strane!

8. minut: Gužva u kaznenom prostoru Partizana, a Rikardo u poslednjem trenutku otklanja opasnost!

6.minut: Šta je promašio Kvinsi Menig... Lepo mu je Dijabate odložio loptu na nekih 7, 8 metara od gola Kelna, ali je Holanđanin tukao direktno u Švabea!

5. minut: Velika šansa za Keln, ali Popović je ukrotio volej udarac i sačuvao mrežu crno-belih.

2. minut: Bolji početak Kelna, korner za nemački tim, ali bez promene rezultata.