NA KONCERTE TROŠE 6 MILIONA, A GRAĐANIMA OSTAJU PROBLEMI! Doc.dr Lazarević razotkrio mašineriju trošenja para opštine Medijana!

Vesti

30.12.2025

12:21

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Za isti novac mogli su da se kupe kvalitetni ultrazvučni aparati za bolesnu decu, jedno potpuno opremljeno sanitetsko vozilo za zbrinjavanje beba i male dece, nekoliko inkubatora za najmlađe...

NA KONCERTE TROŠE 6 MILIONA, A GRAĐANIMA OSTAJU PROBLEMI! Doc.dr Lazarević razotkrio mašineriju trošenja para opštine Medijana!

Foto: Printscreen pokretzanarodidrzavunis

Doc. dr Milan Lazarević izvestio je danas javnost o bahatom trošenju novca svih građana od strane rukovodstva opštine Medijana.

Kako je istakao, milionske cifre potrošene su na koncerte, ali ništa nije urađeno da se reše stvarni problemi građana.

- Opština Medijana potrošila je na estradne nastupe preko 6 miliona – dok su stvarne potrebe građana i dece potpuno zapostavljene.

Za isti novac mogli su da se kupe kvalitetni ultrazvučni aparati za bolesnu decu, jedno potpuno opremljeno sanitetsko vozilo za zbrinjavanje beba i male dece, nekoliko inkubatora za najmlađe, ili čak 10 krovova za višedetne porodice koje nemaju osnovne uslove za život.

Ovo je primer kako rukovodstvo opštine Medijana baca novac na „blokaderske“ estradne nastupe, a istovremeno se hvali da je „učinilo dobro delo“ kupovinom knjiga za decu.

Narod zaslužuje vlast koja štedi javna sredstva i radi za građane, a ne za ličnu promociju i skupe proslave - izjavio je doc. dr Lazarević, predsednik GO Pokreta za narod i državu Niš.

Podsetimo, Republika je i ranije pisala o ovom problemu.

Za razliku od 2025. godine, kada su građani Medijane ostali uskraćeni za doček Nove godine po julijanskom kalendaru, 13. januara 2026. godine, u parku Svetog Save, ispred Gradske opštine Medijana, nastupaće Ana Štajdohar.

I dok su izostanak organizovanog dočeka Srpske nove godine tada pravdali žalošću za žrtvama tragedije u Novom Sadu, prema rečima zamenika predsednika Skupštine grada Niša Vladice Maričića (SNS), radi se o samovolji i licemerju novih blokaderskih vlasti u Medijani na čelu sa grupom građana koju predvodi dr Dragan Milić.

Da im obrazloženje, da dočeka za građane u parku Svetog Save nije bilo zbog tragične pogibije 16 građana prilikom pada nadstrešnice u Novom Sadu, ne pije vodu, dokazali smo odmah tada jer je klinika na čijem čelu se nalazi dr Dragan Milić organizovala proslavu Nove godine na kojoj je nastupao Saša Matić, čiji nastupi koštaju i do 25.000 evra. Pa oni su odmah po preuzimanju vlasti u Gradskoj opštini Medijana otkazali tradicionalno „Medijanino kulturno leto“, tri meseca pre pada nadstrešnice. Sada, kada im je to potrebno za namirivanje i pozicioniranje unutar blokaderskog korpusa, oni dovode, kako kažu, „pevače sa stavom“ – istakao je Maričić.

On dodaje da najveću štetu od takvog ponašanja trpe građani Medijane, iz čijih džepova se i plaćaju nastupi pevača bliskih blokaderima.

Ceo tekst možete pročitati na linku klikom OVDE.

BONUS VIDEO

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading