"RAZGOVORI SA PARTNERIA IZ EU VRLO ZNAČAJNI ZA SRBIJU!" Vučić se sastao sa predsednikom i delegacijom Odbora za politiku EU: "Zahvalni smo na podršci Italije!" (FOTO)
"Naglasio sam da je Italija ujedno i jedan od najvažnijih ekonomskih partnera naše zemlje."
Foto: instagram.com/buducnostsrbijeav
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predsednikom i delegacijom Odbora za politiku Evropske unije Parlamenta Republike Italije Alesandrom Điljom Vinom.
- Srdačan i dobar sastanak sa predsednikom delegacije Odbora za politiku Evropske unije Parlamenta Republike Italije @alessandro_giglio_vigna_
Razgovori sa partnerima iz EU, poput Italije, od velikog su značaja za razmenu iskustava i konkretnih rešenja koja ubrzavaju integracije Srbije, pogotovo imajući u vidu da je Italija prva država članica EU sa kojom je uspostavljena strateška saradnja.
Naglasio sam da je Italija ujedno i jedan od najvažnijih ekonomskih partnera naše zemlje, pa sam i ovu priliku iskoristio da sa uvaženim sagovornicima razmenim mišljenja o dodatnom unapređenju bilateralnih odnosa, sa fokusom na ekonomske projekte, investicije i saradnju koja donosi konkretne rezultate za naše građane.
Uz zahvalnost na doslednoj podršci Italije našem #EU putu, istakao sam da Srbija ostaje posvećena napredovanju ka punopravnom članstvu, uz očuvanje svojih nacionalnih interesa i stabilnosti, kao i da nam je pomoć i podrška prijateljske Italije u tim nastojanjima od izuzetnog značaja - istakao je predsednik na Instagramu.
Podsećamo, predsednik Aleksandar Vučić dočekao je ispred Palate Srbija predsednika Demokratske Republike Kongo Feliksa Antoana Čisekedija Čilomba, koji boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti Srbiji.
BONUS VIDEO
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (5)
Ema
28.11.2025 14:29
Srbija je korektan partner Italiji
milos
28.11.2025 14:29
Zahvalnost Italiji je potpuno na mestu! Oni su jedan od najvažnijih ekonomskih partnera Srbije i Vučić to mudro koristi za naš rast.
milos
28.11.2025 14:30
Dok opozicija sedi i kritikuje, Vučić radi i jača veze sa najmoćnijim evropskim državama. To je pravo liderstvo.
Sanja
28.11.2025 14:31
Živelo prijateljstvo Srbije I Italije