RAME UZ RAME SA SVETSKIM LIDERIMA! Pravo iz Pekinga - moćna slika predsednika Vučića na paradi kod Sija! (FOTO)

Republika.rs

Autor:

Vesti

03.09.2025

08:39

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Na Trgu Tjenanmen u Pekingu održana je velika ceremonija povodom 80. godišnjice pobede u Kineskom narodnom ratu otpora protiv japanske agresije i Svetskom antifašističkom ratu.

RAME UZ RAME SA SVETSKIM LIDERIMA! Pravo iz Pekinga - moćna slika predsednika Vučića na paradi kod Sija! (FOTO)

Foto: buducnostsrbijeav

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je velikoj vojnog paradi u Pekingu na poziv kineskog predsednika Si Đinpinga.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je danas da je Kina uvek bila uz Srbiju, posebno u teškim trenucima. Vučić, koji u Pekingu na poziv predsednika NR Kine Si Đinpinga prisustvovuje obeležavanju 80. godišnjice pobede u Drugom svetskom ratu, naglasio je da "Srbija i srpski narod to nikada neće zaboraviti".

- Zahvalan predsedniku Siju i kineskom narodu na iskrenom prijateljstvu prema našoj Srbiji. Kina je uvek bila uz Srbiju, posebno u teškim trenucima. Srbija i srpski narod to nikada neće zaboraviti! - napisa je predsednik Vučić Aleksandar na svom Instagramu nalogu. 

 

 

Na Trgu Tjenanmen u Pekingu održana je velika ceremonija povodom 80. godišnjice pobede u Kineskom narodnom ratu otpora protiv japanske agresije i Svetskom antifašističkom ratu. Pre početka ceremonije, Si Đinping i njegova supruga Peng Lijuan pozdravili su šefove stranih delegacija i njihove supružnike koji su prisustvovali ceremoniji na trgu ispred kapije Duanmen i fotografisali se sa njima.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (12)

Loading
Ceca

03.09.2025 08:56

Predsednik Vučić je u Pekingu bio među malobrojnim državnicima koji su razgovarali i s kineskim predsednikom Si Đinpingom i s ruskim liderom Vladimirom Putinom – potvrda da Srbija nije ni mala ni nevažna, već da ima stratešku poziciju i kredibilitet da dovodi domaće interese na svetsku scenu.

Anči

03.09.2025 08:57

Vučić pokazuje da država može imati svoj put, poštujući sebe i zadržavajući otvorene komunikacije sa Istokom i Zapadom.

Mila

03.09.2025 08:58

Srbija se ponosi što njen predsednik stoji uz svetske lidere!

Nena

03.09.2025 08:58

Vučićeva politika stabilnosti i dijaloga donosi rezultate: nema sankcija ni ekstremnih pozicija, već jasna, suverena politika koja otvara vrata jakim partnerima – i to se vidi i ceni.