"PONESITE SVE ŠTO IMATE"! Šok prepiska blokadera u Novom Sadu: "KRENIMO SVI NA POLICIJU"! (FOTO)
Blokaderi opet zagovaraju obračun sa policijom!
Foto: Printscreen,TANJUG/ SAŠKA DROBNJAK
Da stvar bude gora, u blokaderskim grupama u koje se infiltrirao Informer, javno se zagovara krvavi obračun sa policijom!
- Ponesite sve što imate od oruđa ko ima, i ko hoće i sme od oružja. Krenimo svi na policiju i rasturimo ih - piše u jednoj od poruka.
Inače, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je večeras u Novom Sadu ponovo došlo do napada na pripadnike policije, koja je, kako je rekao, samo vršila svoju dužnost suočena sa studentima u blokadi.
Na vanrednoj konferenciji za novinare u Palati ''Srbija'', Dačić je rekao da je policija ušla na Filozofski fakultet u Novom Sadu na poziv dekana i da će tu ostati sve dok dekan Milivoj Alanović tako traži.
Dačić je rekao da je u 18.55 dekan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Milivoj Alanović pozvao dežurnu službu Policijske uprave Novi Sad i prijavio da je veći broj lica nasilno ušao u prostorije fakulteta sa zadnje strane, a da on sa grupom profesora blokira na jednim vratima njihov dalji ulaz u fakultet i pozvao u pomoć pripadnike Policijske uprave.
Dačić je dalje naveo da su pripadnici interventne jedinice policije upućeni na mesto događaja i da su tada, kako je rekao, bez ikakvog razloga i povoda napadnuti.
- Jer su oni došli na poziv čoveka koji rukovodi i upravlja radom fakulteta, znači dekana fakulteta, jer to je naša obaveza, kogod da pozove, mi izlazimo na lice mesta. Okupljeni demonstranti, blokaderi, su pokušali da spreče dolazak interventne jedinice policije, ne samo da su verbalno negodovali, nego su fizički gurali, udarali, napadali pripadnike interventne jedinice policije, kako bi ih sprečili da dođu do ulaza u fakultet - rekao je Dačić.
Dodao je da je starešina policijske uprave, policijske ispostave Stari Grad uspeo da uđe u prostorije fakulteta, obavio razgovor sa dekanom i dekan je ponovio sve ono što je prijavio policiji. Dačić je zatim pustio snimak napada na policiju napravljen telefonom i rekao da su među napadačima bili i Miša Bačulov, Miran Pogačar, Goran Ješić i Milomir Jaćimović.
Šta je još Dačić rekao, pročitajte ovde.
Bonus video
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (15)
Jovan
26.08.2025 21:49
Njima je nasilje jedini nacin
Aha
26.08.2025 21:51
Baš onako elitistički.
Hanka
26.08.2025 21:57
Svako ko napadne policiju mora dobijati mnogo vece kazne!Mnogo su se osilili teroristi!
Strašno
26.08.2025 23:09
Ovo je nešto što je normalno samo kod boljševika.