RAZGOVOR O ZNAČAJNIM ARANŽMANIMA U OBLASTI ENERGETIKE! Vučič se sastao sa Bocan-Harčenkom! (FOTO)

Vesti

28.05.2025

09:51

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

"Uveren sam da će saradnja Srbije i Ruske Federacije, bez obzira na brojne prepreke, ići uzlaznom putanjom", kazao je Vučić.

RAZGOVOR O ZNAČAJNIM ARANŽMANIMA U OBLASTI ENERGETIKE! Vučič se sastao sa Bocan-Harčenkom! (FOTO)

Foto: FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/ bs

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas ambasadora Ruske Federacije Aleksandra Bocan-Harčenka.

- Veoma dobar sastanak sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Bocan-Harčenkom. Razgovarali smo o svim ključnim pitanjima naše bilateralne saradnje, uključujući i izuzetno značajne aranžmane iz oblasti energetike. Uveren sam da će saradnja Srbije i Ruske Federacije, bez obzira na brojne prepreke, ići uzlaznom putanjom - naveo je predsednik Vučić na Instagramu.

 

 


Podsećamo, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević sastao se juče sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Bocan-Harčenkom u sedištu Srpske napredne stranke.

 

 

U otvorenom i prijateljskom razgovoru predsednik Vučević i Nj.E. Bocan-Harčenko razmotrili su sve aktuelnosti u međunarodnim pitanjima i odnosima.

Tema razgovora bila je alarmantna situacija na Kosovu i Metohiji i konstantni zabrinjavajući potezi privremenih prištinskih institucija koje svakodnevno provode teror nad srpskim stanovništvom i ozbiljno prete da ugroze mir i opstanak srpskog naroda u južnoj srpskoj pokrajini.

Sagovornici su naglasili značaj strogog poštovanja Dejtonskog sporazuma i napomenuli da je svaki pokušaj rušenja Republike Srpske rušenje samog sporazuma iz Dejtona i ozbiljna pretnja po mir i stabilnost celokupnog regiona.

Nj.E. Bocan-Harčenko istakao je izuzetnu hrabrost i čast predsednika Vučića koji je uprkos neverovatnom pritisku prisustvovao Danu pobede u Moskvi i još jednom pokazao nespornu ličnu i čvrstinu nezavisne i slobodarske politike Srbije.

Predsednik Vučević naglasio je poseban značaj koji državno rukovodstvo Srbije pridaje sveobuhvatnom jačanju veza sa Ruskom Federacijom, i istakao da su odnosi dve države zasnovane na uzajamnom poštovanju u duhu prijateljstva i bratstva naših naroda - piše u opisu objavljene fotografije na Instagramu. 

BONUS VIDEO

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (5)

Loading
Goran

28.05.2025 09:58

Dokaz velikog prijteljstva dva naroda zajedno možemo sve

Joca

28.05.2025 09:59

Jačamo na svim poljima čeka nas još posla i teških odluka

Stanko

28.05.2025 10:07

Važni razgovori u oblasti energetike sa ruskim ambasadorom.

Damir

28.05.2025 10:08

Energetski aranžmani sa Rusijom znače stabilnost za sve građane Srbije.