USKORO KONKURS ZA DODELU NOVCA ZANATLIJAMA! Ministarka Mesarović pozvala sve koji uspunjavaju uslove da se prijave!
U našoj bazi ima 1.327 sertifikovanih zanatlija, istakla je Mesarović.
Foto: Tanjug Sava Radovanović
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović najavila je danas raspisivanje konkursa za zanatlije u narednom periodu.
- Pozivam sve zanatlije da se prijave i da iskoriste pomoć svoje države. Prošle godine, konkursom je predviđeno 100 odsto bespovratnih sredstva - rekla je ministarka prilikom posete preduzetnici Mariji Antonić koja se u Obrenovcu, u okviru preduzetničke radnje "NeRa S", bavi proizvodnjom narodnih nošnji i dodala da je ministarstvo 2024. godine, u okviru konkursa, podržalo više od 170 zanatlija.
Mesarović je istakla da ministarstvo radi na sertifikovanju zanatlija shodno pravilniku, a da je preduzetnička radnja "NeRa S" nosilac upravo tog sertifikata.
- U našoj bazi ima 1.327 sertifikovanih zanatlija. Trudićemo se da takve biznise podržavamo bespovratnim sredstvima. Prošle godine izdali smo 166 sertifikata, a u narednim nedeljama biće svečana dodela 177 sertifikata što će im biti ulaznica za sve konkurse koje raspisuje Ministarstvo privrede s ciljem osnaživanja njihovih malih preduzeća - navela je Mesarović.
Foto: Screenshot Pink TV

Preduzetnica Marija Antonić, koja se od 2022. bavi proizvodnjom narodne nošnje, kaže da je odmalena krala zanat od majke sa kojom danas radi.
- Proizvodimo svaki dan bez obzira da li imamo porudžbinu ili ne. Naši kupci su kosovski ansambl "Venac", "Abrašević" iz Kragujevca, "Razigrano kolo" iz Požege i pojedinci - rekla je Antonić.
Na pitanje koliko je vremena potrebno za izradu jedne nošnje, Antonić kaže da to zavisi od komada do komada.
- Postoje nošnje koje se rade 15, 20 dana. Samo za izradu suknje, kada se radi o pčinjskoj nošnji, potrebno je pedesetak dana - rekla je ona.
Antonić je dodala da je prošle godine učestvovala na konkursu koji je bio namenjen sertifikovanim zanatima.
- Uspele smo da dobijemo nepunih 300.000 dinara od kojih smo kupile dve mašine koje su nam olakšale posao i omogućile da ukolonimo stare koje su u radionice bile 40 godina - istakla je Mesarović.
Bonus video
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)