ZAKON I ČINJENICE DEMANTUJU SAMOZVANE AKTIVISTE!

Autor:

Vesti

16.07.2022

12:23

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Reakcija UPIS-a na lažnu kampanju povedenu protiv industrije igara na sreću u vezi sa načinom utvrđivanja rastojanja između objekata u kojima se priređuju igre na sreću i osnovnih i srednjih škola, kao i u vezi sa brojem zavisnika od igara na sreću u Srbiji.

ZAKON I ČINJENICE DEMANTUJU SAMOZVANE AKTIVISTE!

Foto: UPIS

U cilju prezentacije činjenica koje se tiču industrije igara na sreću i radi demantovanja lažne kampanje koja se vodi u poslednje vreme, a protiv industrije igara na sreću, želimo da naglasimo da je UPIS kao najveće udruženje u Srbiji, koje je uvek davalo maksimalni doprinos borbi protiv nelegalnog tržišta, zabrani ulaska maloletnika u naše objekte, kao i prevenciji bolesti od igara na sreću, koju uspešno sprovodimo već više od 15 godina u saradnji sa Specijalnom bolnicom za sprečavanje bolesti zavisnosti u Drajzerovoj, uspelo da slučajeve bolesti zavisnosti spusti na jednocifren broj. Takođe, već godinama bez konkurencije učestvujemo u najvećim humanitarnim i društveno odgovornim aktivnostima u Srbiji.

Poslednjih nekoliko dana izrečene su neistine o načinu utvrđivanja rastojanja između objekata u kojima se priređuju igre na sreću od osnovnih i srednjih škola, gde se tvrdi da se merenje rastojanja obavlja‘’slobodnim stilom’’ od strane junaka socijalnih mreža, dok se namerno prećutkuje istina da se rastojanje već 12 godina utvrđuje na način jasno propisan zakonom i podzakonskim aktima. Naime, prema članu 82. Zakona o igrama na sreću, udaljenost predstavlja najkraći bezbedni pešački put od najbliže ivice zgrade obrazovnih ustanova do ulaska u objekat u kojem se priređuju igre na sreću, a koji utvrđuju ovlašćena lica.

Foto: pixabay.com

Ilustracija

Takođe, danas je svaki objekat u kome se obavljaju igre nasreću legalano prijavljen popropisanim zakonskim uslovima, za razliku od vremena između 2004.i 2012. godine, kada je broj nelegalnih objekata u Srbiji premašivao broj legalnih.


Potpuno su netačne tvrdnje objavljene čak i na javnom servisu RTS o lažnombroju od 40.000 zavisnika od igara na sreću godišnje, koji se navodno javljaju da zatraže pomoć u Specijalnoj Bolnici u Drajzerovoj, od kojih se, takođe navodno, čak 1.000 godišnje zadržava na lečenju. Radi se o potpunoj nenaučnoj fantastici gde su kreatori lažne kampanje dodali tri nule i tu vest u takvom obliku emitovali ne bi li pojačali svoju na lažima zasmovanu populističku kampanju.

Mere prevencije od zavisnosti od igara na sreću koje se primenjuju u Srbiji i koje su donete na inicijativu UPIS-a, imaju najbolje rezultate u Evropi, po kojima je naša zemlja svrstana u sam vrh bezbednosti od istih, sa najmanjim brojem zavisnika od igara na sreću po glavi stanovnika, stavljajući igre na sreću u jednu od  najbezbednijih delatnosti po zdravlje stanovništva.


Podsećamo sve odgovorne u institucijama naše zemlje, da sugrađanima i privredi potrebne nove i inovativne ekonomske ideje koje će se nastaviti na uspešnu ekonomsku politiku koja se vodi poslednjih 10 godina, i koje imaju za cilj i ekonomski i socijalni boljitak svih građana, a nepromovisanje lažnih kampanja radi povratka u prošlost ekonomske destrukcije, povećanja nezaposlenosti i smanjenja plata, kakva je bila politika vođena do 2012. godine.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading