NIŠTA OD FINALA! Mahač se razmahao i eliminisao Đokovića u Ženevi!

24.05.2024

16:10

Srpski teniser izgubio od 44. tenisera sveta sa 2:1 u setovima.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Ženevi. Najboljeg u istoriji belog sporta u polufinalu je eliminisao češki igrač Tomaš Mahač u dva seta - 2:1.

U prvom setu Novak je bio na pragu njegovog osvajanja. Vodio je sa čak 4:1, ali je rival napravio senzacionalan preokret i slavio sa 6:4. U drugom delu igre, Đoković je pokazao svu svoju snagu i bez izgubljenog gema stigao do drugog seta - 6:0. U odlučujućem trećem setu Nole je dobro startovao. Međutim, loše odluke i odvažna igra 44. tenisera ATP liste rezultirale su eliminacijom Srbina. Čeh je napravio brejk u trećem i petom gemu i zasluženo izborio finale.

Tomaš Mahač će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Rud - Koboli, koji je na programu odmah posle prvog polufinalnog obračuna.

NOVAK ĐOKOVIĆ - TOMAŠ MAHAČ 1:2

4:6, 6:0, 1:6

TOK MEČA

1:6 - Kraj za Đokovića u Ženevi. Mahač ide u finale.

40:40 - Velika borba u sedmom gemu.

1:5 - Mahač se baš razmahao. Ima ogromnu prednost.

1:4 - Nole pogađa mrežu, Tomaš je dvaput oduzeo servis Đokoviću u ovom setu i blizu je velikog trijumfa.

30:40 - Dobre odluke Mahača i Novakove greške u petom gemu. Novakov rival ima novu šansu za brejk.

1:3 - Potvrdio je Čeh brejk. Novak klizi ka porazu.

1:2 - Gubi Đoković. Srbin je pogrešio u dva navrata i dozvolio Mahaču da napravi brejk.

30:30 - Velika borba u trećem gemu.

1:1 - Đoković je izgubio gem posle sedam dobijenih. Prethodila je mala rasprava sa svojim boksom iz kog su tražili da se Nole povuče nazad od osnovne linije.

1:0 - Novak od starta trećeg seta diktira tempo i rutinski je stigao do uvodnog gema.

KRAJ DRUGOG SETA

6:0 - Počistio je Mahača bez izgubljenog gema u drugom setu Nole i poravnao ekspresno rezultat!

40:0 - Evo set poena!

5:0 - Sada Novak ima seriju od 5:0!

40:40 - Poništava dve brejk lopte Mahaču Nole!

15:40 - Samo da se ne ponovi još jedan prvi set.

4:0 - Nastavlja Đoković sa dobrom igrom i beleži drugi brejk!

30:0 - Dupla greška Mahača.

3:0 - Bravo majstore! Potvrđen je brejk - treba sada odigrati pametnije nego u prvom setu.

15:30 - Dva jeftino izgubljena poena, pa silovit forhend.

2:0 - Kakav način da se završi gem! Prvi brejk u drugom setu.

30:30 - Pokazuje Đoković znake svoje prepoznatljive igre.

1:0 - Treba se sad primiriti i mirno nastaviti u ovom ritmu.

KRAJ PRVOG SETA

Morao je da dobije i lekarsku pomoć Nole na pauzi.

4:6 - Asom potvrđuje Mahač prvi set. Vezao je pet gemova.

15: 15 - Isfrustrirani Nole je pogodio silovito paralelu.

4:5 - Đoković dozvoljava još jedan brejk i potpuni preokret Čehu. Mora se popravljati.

40:40 - Đoković spašava brejk loptu! Potencijalno bitan momenat.

4:4 - Izjednačava Mahač, Nole nije iskoristio brejk loptu.

40:30 - Izuzetno se dobro brani Mahač, ali Đoković je ovog puta pronašao rešenje.

15:30 - Šteta, nije našao Nole snage za finalni udarac.

4:3 - Brejk Mahača, vraća se Čeh u igru.

30:40 - Blago je iznerviran Nole, što se moglo čuti u prenosu. Mahač ima brejk šansu.

30:15 - Jako precizan bekhend Đokovića.

4:2 - Smanjio je Mahač ipak na 4:2.

4:1 - I evo potvrde sjajnog gema, povećava prednost Nole!

40:15 - Savršeno precizan servis viner Đokovića.

3:1 - Evo brejka Đokovića! Igra sve bolje.

15:0 - Kakav poen! Nole se izvukao iz nemoguće situacije i poveo, ali ima određenih poteškoća.

Đoković u Ženevi

2:1 - Sjajno je Novak odigrao ovaj gem i servis vinerom potvrdio osvajanje svog drugog gema.

1:1 - Imao je Nole šansu za brejk nakon toga, ali se Mahač vratio i izjednačio.

40:40 - Đoković se ponovo vratio sa 40:15.

1:0 Uspeva Nole da se vrati i povede iz trećeg pokušaja!

40:40 - Neverovatno! Đoković je spasio dve brejk lopte da bi isto to uradio Mahač. Šta li nas očekuje danas...

0:0 - Đoković prvi servira.

MEČ JE POČEO

14:15 - Podsetimo, u drugom polufinalu sastaće se Kasper Rud i Flavio Koboli.

UVOD

U borbi za veliko finale u Ženevi Novak Đoković će odmeriti snagu sa češkim teniserom Tomašem Mahačem, trenutno 44. teniserom na planeti. Treba podsetiti da je Mahač u četvrtfinalnoj rundi ATP turnira u Ženevi savladao Amerikanca Aleksa Mikelsena rezultatom 2:0 (6:3, 7:6).

Novak Đoković

U okviru istog dela turnira, Nole je odigrao meč protiv Holanđanina Talona Grikspora i slavio rezultatom 2:0 (7:5, 6:1). Taj susret je trajao jedan sat i 18 minuta.

Nakon njegovog završetka najbolji teniser planete je bio samokritičan, posebno kada je prvi set u pitanju:

- Važna pobeda. Mislio sam da bi prvi set mogao da ode i u drugom smeru, jer je bio bolji. Imao je tri set lopte. Vodio je 4:5 i 0:40, tako da je sve mogl oda ima potpuno drugi tok. Imao sam sreće da "pronađem" servis i od tog momenta sam zaigrao dobar tenis. I protivnik mi je pomogao svojim greškama.

Đoković i Mahač su tokom dosadašnje teniske karijere odigrali samo jedan zvanični meč. Bilo je to prethodne godine na turniru u Dubaiju kada je Novak nakon velike borbe u šesnaestini finala slavio nakon tri odigrana seta rezultatom 6:3, 3:6, 7:6.

Inače, po okončanju meča protiv Grikspora, Đoković je jednim potezom oduševio sve prisutne, a li i ljubitelje tenisa pored TV ekrana. On je odlučio da se zahvali za sjajnu proslavu rođendana, kada su mu doneli i tortu time što je na kameri napisao "Ženeva" i uokvirio ga u srce.