ĐERE SAZNAO RIVALA U ČETVRTFINALU! Čeka ga NAJTEŽI mogući protivnik!

27.07.2023

19:11

Senzaciju izbegao prvi nosilac.

Laslo Đere

Srpski teniser Laslo Đere je konačno dobio protivnika u četvrtfinalu ATP turnira u Hamburgu.

Biće to Lorenco Museti iz Italije, koji je posle dva sata i sedam minuta igre pobedio Jozefa Kovalika iz Slovačke 2:1 (po setovima 3:6, 6:2, 6:4).

Važno je napomenuti da Italijan brani titulu u Nemačkoj, jer je prošle sezone u finalu pobedio prvog igrača ATP liste Karlosa Alkaraza iz Španije s 2:1, pa Đerea čeka paklen posao kako bi stigao do polufinala.

Norveški teniser Kasper Rud plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Hamburgu, pošto je posle preokreta savladao Kristijana Garina iz Čilea rezultatom 2:1 (po setovima 1:6, 6:2, 6:2).

Čileanac je sjajno otvorio meč, ubedljivo dobio prvi set s' 6:1, ali je Rud četvrti igrač sveta kasnije uspostavio ritam i moćno stigao do preokreta. Vladala je neizvesnost do rezultata 2:2 u drugom periodu, kada je Kasper nanizao četiri gema i došao do ubedljivih 6:2 i izjednačenja u setovima.

Isto je bilo i u odlučujućem setu, napravio je Rud dva brejka i posle 4:0 dileme oko pobednika više nije bilo.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Francuz Artur Fis koji je pobedio srpskog asa Dušana Lajovića sa 7:5, 7:5.