21.07.2023

14:23

Srbin je nastavio pohod ka peharu.

Miomir Kecmanović

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale ATP turnira u švajcarskom gradu Gštadu pošto je u četvrtfinalu savladao Belgijanca Zizua Bergsa rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 7:5) za dva sata i 36 minuta.

Kecmanović, drugi nosilac turnira i 44. na ATP listi, važio je za velikog favorita, a kad je osvojio prvi set delovalo je da će rutinski do plasmana u polufinale.

Bergs je međutim zaigrao bolje, koristio je greške Srbina i bio mu je dovoljan jedan brejk da izjednači na 1:1.

U trećem setu viđena je velika drama, 175. igrač na ATP listi je na startu napravio dva brejka i poveo 4:1, ali je Kecmanović uspeo da se trgne i smanji na 3:4. Kad je Bergs servirao za pobedu, kod vođstva 5:4, Kecmanović je imao tri vezane brejk lopte koje nije iskoristio, ali jeste petu u gemu i izjednačio na 5:5.

Kecmanović je zatim poveo 6:5, a u sledećem gemu je iskoristio četvrtu meč loptu na servis protivnika za prolaz u polufinale.

Protivnik Srbinu u polufinalu biće bolji iz meča Huan Pablo Variljas (Peru) - Alberto Ramos-Vinjolas (Španija).