NOVAK ISPAO U BANJALUCI: Lajović eliminisao Đokovića u četvrtfinalu Srpska opena!

18:40

Duci se plasirao u polufinale, pobedom nad prvim reketom sveta.

Novak Đoković

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u polufinale Srpska opena, pošto je u polufinalu savladao Novaka Đokovića.

Duci je u srpskom derbiju u Banjaluci slavio rezultatom 2:0 (6:4, 7:6), posle dva sata i 25 minuta igre.

Dušan Lajović

Prvi set je bio izuzetno zanimljiv, Đoković je imao čak 13 brejk lopti, ali je iskoristio samo jednu, dok je Lajović dva puta uspeo da oduzme servis rivalu. Kod rezultata 5:4 Lajović je servirao za set. Đoković je imao dve vezane, a ukupno brejk lopte i šansu da ostane u setu, ali nijednu nije iskoristio, a Lajović je prvu set loptu pretvorio u vođstvo u setovima.

U drugom setu nije viđen nijedan brejk iako su oba tenisera imala po nekoliko prilika da oduzmu servis rivalu. Igrao se taj-brejk, a Đoković je stigao do 6:3 i tri vezane set lopte. Lajović međutim nije dozvolio Novaku da izjednači, vezao je tri poena i stigao do 6:6. Nije se tu Lajović zaustavio, vezao je još dva poena i stigao do najveće pobede u karijeri.

Lajović će se u polufinalu sastati sa pobednikom meča u kom igraju Miomir Kecmanović i Jirži Lehečka.

Inače, ovo je bio treći međusobni duel Novaka i Dušana, a u prva dva je Lajović osvojio ukupno samo četiri gema.

Novak Đoković - Dušan Lajović 4:6, 6:7

Tok meča

Drugi set

6:7 - Dušan Lajović pobeđuje! Duci se plasirao u polufinale, tako što je u taj-brejku slavio sa 8:6.

6:6 - Gledaćemo taj-brejk.

Medicinski tajm-aut. Duci je zatražio pomoć doktora, kako bi mu bili sanirani žuljevi na nozi.

6:5 - Đoković uz malo muke osvaja gem, posle drugog đusa.

5:5 - Drugi set ulazi u dramatičnu završnicu.

5:4 - Izvukao se Novak! Dušan je imao 0:40, ali je Đoković osvojio pet vezanih poena od tog trenutka.

4:4 - Istom merom uzvraća Lajović.

4:3 - Nole osvaja gem sa dva izgubljena poena.

3:3 - Duci je ovog puta spasao dve brejk lopte, a zatim je osvojio gem.

3:2 - Ovog puta je Đoković morao da spasava dve brejk lopte, što mu je pošlo za rukom.

2:2 - Konačno servis gem za Lajovića u kom nije morao da se suočava sa brejk loptama.

2:1 - Novak drugi put zaredom svoj servis gem rešava sa dva izgubljena poena.

1:1 - Gde je Lajović stao u prvom setu, nastavio je u drugom. Spasao je još tri brejk lopte, pre nego što je trijumfalno završio servis gem.

1:0 - Rutinski servis gem za Noleta na početku drugog seta.

Prvi set

SREĆA SPREČILA TRAGEDIJU NA SRPSKA OPENU: Đoković napravio FATALNU GREŠKU - publika je ZANEMELA! (VIDEO)

4:6 - Dušan Lajović osvaja prvi set! Duci se i u ovom gemu suočavao sa brejk loptama, njih tri, koje je spasao, da bi na kraju iskoristio prvu set loptu.

4:5 - Novi brejk! Lajović opet oduzima servis Đokoviću, pa će u narednom gemu servirati za set.

4:4 - Brejk! Đoković je konačno uspeo da vrati brejk Lajoviću i to tako što je Duci osvojio samo jedan poen na svoj servis.

3:4 - Novak sa nulom osvaja servis gem.

2:4 - Fantastičnu zabavu nam priređuju Nole i Duci. Lajović je u ovom gemu sačuvao čak četiri brejk lopte, što je već ukupno sedam. Zahvaljujući tome i dalje ima zavidnu prednost.

2:3 - Imao je Lajović prednost od 0:30, ali je potom Đoković uzeo četiri vezana poena i na taj način je prekinuo seriju protivnika.

1:3 - Veoma uzbudljiv gem. Spasao je Lajović čaktri brejk lopte, posle čega je uspeo da potvrdi brejk.

1:2 - Brejk! Lajović osvaja gem na servis Đokovića. Sjajno je Duci ušao u meč.

1:1 - Lajović uzima gem sa samo jednim izgubljenim poenom.

1:0 - Vodio je Đoković 40:0, ali je Lajović uspeo da dođe do đusa, pa je Nole morao da se pomuči kako bi osvojio prvi gem.