SENZACIJA: Laslo Đere eliminisao trećeg tenisera sveta!

11.01.2023

12:33

Velika pobeda srpskog asa.

Laslo Đere

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Oklandu, pošto je u osmini finala pobedio Norvežanina Kaspera Ruda 2:1 (3:6, 6:3, 7:6).

Meč je trajao dva sata i sedam minuta.

Ovo je bio drugi međusobni duel srpskog i norveškog tenisera i drugi trijumf Đerea.

Srpski teniser je 70. na ATP listi, dok je Rud treći teniser sveta.

Đere će u četvrtfinalu igrati protiv Francuza Konstanta Lestjena, koji je 65. na ATP listi.

Laslo Đere

Rud je dobro počeo meč, a već u četvrtom gemu napravio je brejk. Norvežanin je držao prednost od tri gema i dobio je prvi set rezultatom 6:3.

Norvežanin je imao brejk loptu već u prvom gemu drugog seta, ali je Đere uspeo da se izvuče i da povede 1:0. Srpski teniser je nastavio sa dobrom igrom, a u četvrtom gemu stigao je do brejka. Đere je osvojio drugi set rezultatom 6:3.

Velika borba viđena je u trećem setu. Đere je na startu trećeg seta propustio dve šanse da oduzme gem na servis protivnika.

Kasper Rud

Rud je u narednom gemu propustio čak tri brejk lopte, a onda se igralo gem za gem. Pobednik trećeg seta, a ujedno i meča odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Đereu rezultatom 7:3.

ATP turnir u Oklandu igra se za nagradni fond od 642.735 dolara.