KRAJ NA SAMOM POČETKU: Najbolja srpska teniserka okončala učešće na turniru u Portorožu!

14.09.2022

06:04

Dalje se nije moglo...

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić zaustavljena je na startu turnira u Sloveniji.

Već u 1. kolu turnira u Portorožu ona je nakon samo dva odigrana seta poražena od britanske teniserke Džodi Ane Buradže rezultatom 6:4, 6:4.

I pored činjenice da je srpska teniserka daleko bolje plasirana na WTA listi, Britanka je za 76 minuta igre savladala Aleksandru Krunić.

Već u prvom gemu prvog seta Britanka je stigla do brejka i tu prednost je sačuvala do kraja čime je osvojila prvi set.

Jedan brejk bio je dovoljan Britanki i u drugom setu. Ovoga puta brejk je ostvaren u devetom gemu čime je i pobednik ovog susreta okončan.

U drugom kolu turnira u Portorožu Džodi Ana Buradž sastaće se sa pobednicom meča u kojem se sastaju Čehinja Katerina Siniakova i Italijanka Martina Trevizan.