NIŠTA OD IZNENAĐENJA: Đere se vratio od 0:2, ali poklekao na kraju petog seta!

30.08.2022

21:22

Laslo ostao bez plasmana u drugo kolo poslednjeg grend slema u sezoni.

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da napravi iznenađenje na startu US Opena i da eliminiše favorizovanog Andreja Rubljova, iako je bio blizu.

Rus je slavio u pet setova, rezultatom 3:2 (7:6, 6:3, 3:6, 4:6, 6:4), posle tri sata i 43 minuta igre.

Andrej Rubljov

Rubljov je osvojio prva dva seta i činilo se da Đere neće imati šanse, ali je srpski as uspeo da se vrati i da izbori odlučujući set.

U šestom gemu petog seta je Rus oduzeo servis Laslu, ali je odmah usledio ribrejk, a potom i gem u kom je Đere došao do 4:4. Potom je Rubljov poveo sa 5:4, a u narednom gemu je napravio brejk vredan pobede.

Rubljov će u drugom kolu igrati protiv Sunvu Kvona, koji je eliminisao iskusnog Fernanda Verdaska.