Nije joj smetala ni buka iz restorana: Olga Danilović u četvrtfinalu!

14.07.2022

14:42

Velika pobeda.

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Lozani.

Ona je posle velike borbe savladala Ruskinju Anu Kalinskaju sa 2:1 (6:3, 3:6, 7:5).

Meč je trajao 125 minuta.

U prvom setu je prva do brejka stigla Ruskinja, ali je Olga potom podigla nivo igre i dva puta oduzela servis rivalki i tako stigla do 1:0.

Ruskinja je u drugom setu povela 4:1, ali je Danilovićeva uspela da smanji na 4:3. Međutim, srpska teniserka je napravila seriju grešaka u finišu seta, koji je na kraju pripao Kalinskaji rezultatom 6:3.

Velika borba vodila se u odlučujućem setu. Kalinskaja je povela sa 4:1, a onda je pri rezultatu 5:4 servirala za pobedu.

Danilovićeva je uspela da spase meč loptu, a potom napravi brejk i izjednači na 5:5. Olga je zatim osvojila još dva uzastopna gema i stigla do velike pobede.

Ovaj meč je obeležila i jedna neverovatna situacija.

Naime, obe teniserke su tokom duela imale velikih problema sa bukom koja je dolazila od restorana pored terena.

Kalinskaja je zbog toga u jednom trenutku počela da plače, dok se Danilovićeva obratila gostima iz restorana i zamolila ih da budu tiši.

Olga će u četvrtfinalu igrati protiv Simone Valert.