KRAJ ZA NOVAKA: Đoković ostao bez polufinala Rolan Garosa! Klasik pripao Nadalu! (VIDEO)

23:16

Rafael Nadal je pobedio Novaka Đokovića u četvrtfinalu Rolan Garosa.

Novak Đoković

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Rolan Garosa pošto je izgubio od Rafaela Nadala.

Bik sa Majorke je slavio rezultatom 3:1 (6:2, 4:6, 6:2, 7:6), posle četiri sata i 12 minuta igre.

Nole je veoma loše ušao u meč, pošto je na samom startu pretrpeo brejk, a ništa bolji nije bio do kraja prvog seta, kao i na početku drugog u kom je Rafa vodio 3:0 sa dva oduzeta servisa. Međutim, srpski as se tada razgoropadio i fenomenalno je odigrao ostatak drugog seta koji mu je posle velikog preokreta i pripao.

Ipak, prvi reket planete nije iskoristio taj momentum da nastavi u istom ritmu, već je treći set Nadal rutinski rešio u svoju korist. Drugačija slika viđena je u četvrtom setu u kom je prvi do brejka došao Đoković, koji je tu prednost čuvao do trenutka kada je vodio 5:3 i na svoj servis je propustio dve set lopte. U nastavku tog gema je Kralj šljake oduzeo servis Srbinu, a ubrzo nakon toga se došlo i do taj brejka u kom je sa 7:4 završio posao u ovom izdanju teniskog klasika.

Novak Đoković i Rafael Nadal pred start meča

Najveće rivalstvo u istoriji "belog sporta" je u Parizu dobilo 59. čin i sada Nole vodi 30:29 u međusobnim okršajima.

Španac će u polufinalu igrati protiv Aleksandera Zvereva koji je savladao Karlosa Alkarasa.

Novak Đoković - Rafael Nadal

2:6, 6:4, 2:6, 6:7

Četvrti set

6:7 - Kraj! Rafael Nadal je u polufinalu Rolan Garosa! Španac je u taj-brejku slavio sa 7:4.

6:6 - Igraće se taj-brejk, pošto je Nadal bez izgubljenog poena osvojio gem.

6:5 - Lak servis gem za Noleta.

5:5 - Dolazi Bik sa Majorke do izjednačenja.

5:4 - Brejk! Đoković nije iskoristio dve set lopte, a potom je Nadal došao do gema.

5:3 - Španac siguran na svom servisu.

5:2 - Rutinski Novak dolazi do novog gema i sada ga samo jedan deli od toga da odvede meč u peti set.

4:2 - Rafa sa nulom osvaja servis gem.

4:1 - Prvi reket sveta pobeđuje u još jednom gemu tako što je rivalu prepustio dva poena.

3:1 - Nadal osvaja prvi gem u četvrtom setu.

3:0 - Sa nulom uzima Nole ovaj gem.

2:0 - Brejk! Đoković oduzima servis Nadalu i to sa svega dva poena koja je osvojio Španac.

1:0 - Prvi put na meču Novak otvara set dobijenim servis gemom.

Treći set

2:6 - Rafael Nadal dolazi na set od polufinala!

2:5 - Siguran servis gem za Novaka koji ga je uzeo bez izgubljenog poena.

1:5 - Kralj šljake dolazi na korak od osvajanja seta.

1:4 - Novi brejk Nadala! Jako loš gem Đokovića i Bik sa Majorke hita ka osvajanju još jednog seta.

1:3 - Propustio je Novak jednu brejk loptu i na kraju je Nadal došao do gema.

1:2 - Rutinski servis gem za Đokovića.

0:2 - Rafa potvrđuje brejk.

0:1 - Brejk! Kao i prva dva seta, treći je takođe počeo tako što je Španac oduzeo servis Srbinu.

Drugi set

6:4 - Novak Đoković pravi brejk i osvaja set! Rezultat je 1:1 u setovima!

5:4 - Novak osvaja gem sa samo jednim izgubljenim poenom.

4:4 - Španski as prekida Noletovu seriju i uzima gem za izjednačenje.

4:3 - Prvi put večeras Novak u nekom trenutku ima bilo kakvu prednost. I u ovom gemu se Nole suočio sa brejk loptom, ali je na kraju izašao kao pobednik.

3:3 - Breeeejk! Novak posle novog veoma dugog gema anulira Nadalovu prednost. Drugi set za sada traje 54 minuta!

2:3 - Novak se zalaufao i sigurnim servis gemom došao do prilike da rezultatski diše za vratom protivniku.

1:3 - Vraća jedan brejk Nole! Đoković se konačno razigrao u drugom setu.

0:3 - Novi brejk Nadala! Ovo postaje noćna mora za Đokovića.

0:2 - Kako to vrlo često biva, posle maratonskog gema usledi onaj koji se završi nakon četiri poena.

0:1 - Deža-vu! Nadal opet pravi brejk na početku seta u maratonskom gemu. Ovaj sada je trajao 13 minuta, a Bik sa Majorke je iskoristio sedmu brejk loptu.

Prvi set

2:6 - Prvi set ubedljivo osvaja Rafael Nadal!

2:5 - Siguran servis gem za Đokovića, ali u narednom Nadal servira za set.

1:5 - Rafa uzima gem bez izgubljenog poena.

1:4 - Novi brejk Nadala! Loš servis gem je odigrao srpski as, pa sada ima ogroman zaostatak u prvom setu.

1:3 - Šteta! Propustio je Đoković dve vezane brejk lopte, posle čega je Nadal došao do gema. Meč već traje pola sata, a odigrana su tek četiri gema.

1:2 - Sa nulom Novak uzima gem i konačno upisuje prvu recku večeras.

0:2 - Još jedan ne kratak gem koji pripada Špancu.

0:1 - Brejk! Na startu maratonski gem koji je posle deset minuta pripao Nadalu.

Meč je počeo, a prvi na servisu je Novak Đoković.

20.55 - Izašli su Nole i Rafa na teren.

20.40 - Početak meča je odložen za 21 sat, kada će definitivno početi novi teniski klasik.

20.10 - Meč između Đokovića i Nadala bi trebalo da počne u 20.45, a dešavanja iz minuta u minut možete pratiti na portalu Republika.rs.