29.05.2022

17:11

Bilo je povuci potegni.

Aleksandar Zverev i Novak Đoković

Nemački teniser Aleksander Zverev pobedio je 131. igrača sveta Bernabea Zapatu Miraljesa i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa - 7:6, 7:5, 6:3!

Jeste Zverev slavio u ti seta, ali je na terenu proveo skoro tri sata i preživeo je pravu dramu u prva dva. Pogotovo prvom gde je taj-brejk dobio sa 13:11, dok će u narednoj runsi igrati sa boljim iz duela Karen Hačanov - Karlos Alkaraz.

Aleksandar Zverev

Zverev je u finišu drugog seta preživeo pravu dramu kada je pri rezultatu 5:5 spasio dve brejk lopte, a onda uspeo da oduzme servis Špancu i povede sa 2:0.

U trećem setu bilo je takođe čupavo! Viđena čak tri brejka, a Nemac je na kraju uz dosta sreće došao do četvrtinala.