JOŠ JEDNA SENZACIJA NIJE BILA MOGUĆA: Italijani nisu nikakvi domaćini, Krajinovićev boravak u Rimu je okončan!

12.05.2022

15:55

Do nove senzacije nije došlo...

Nakon senzacije u prethodnoj rundi Mastersa u Rimu i pobede nad Andrejem Rubljovim, srpski teniser u osmini finala nije imao šanse protiv domaćeg tenisera.

Filip Krajinović je nakon samo dva odigrana seta položio oružje pred Janikom Sinerom.

Nakon samo 35 minuta Siner je stigao do prvog seta. Prepustio je srpskom teniseru svega dva gema, pa se već tada nazirao pobednik ovog meča.

Drugi set je bio znatno interesantniji. Već na startu Italijan uspeva da napravi brejk, ali se 54. igrač sveta vrlo brzo vraća u meč i u četvrtomj gemu ovog seta uspeva da vrati brejk.

U nastavku meča svaki teniser je uspevao da odbreani svoj servis, tako da je meč otišao u taj-brejk. Bolje je Siner ušao i u taj-brejk stigavši do velikih 4:1, ali Krajinović uspeva da preokrene rezultat i dođe do prednosti 5:4. Međutim, kada je najviše trebalo, "ruka je zadrhatala srpskom teniseru" i Janik Siner stiže do trijumfa.