GLAVU GORE, BIĆE BOLJE! Ćaćić i Brkić bez osmine finala u Rimu!

09.05.2022

18:52

Srpski teniser Nikola Ćaćić i njegov partner u dublu Tomislav Brkić iz Bosne i Hercegovine nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala turnira u Rimu.

Nikola Ćaćić i Filip Krajinović

Oni su izgubili od hrvatsko-čileanskog para Franka Škugora i Hulija Peralte posle tri seta, 6:1, 4:6, 10:12. Meč je trajao sat i 25 minuta.

Srpsko-bosanski par je u prvom setu napravio dva brejka i posle nešto više od 20 minuta poveo je u meču. Oni su dobro počeli i drugi set, poveli su sa 4:1, ali su posle toga stali i dozvolili protivnicima da osvoje pet uzastopnih gemova i izjednače u meču.

U super taj-brejku Ćaćić i Brkić poveli su sa 5:2, ali su zatim na 8:9 spasili meč loptu. Nisu uspeli da iskoriste meč loptu pri vođstvu 10:9, njihovi protivnici su posle toga osvojili tri uzastopna poena i plasirali se u drugo kolo.