NEZAPAMĆENA DRAMA: Đoković posle MARATONA i ogromnog PREOKRETA izbacio Đerea!

20.04.2022

14:45 >> 18:34

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Serbia opena.

Novak Đoković i Laslo Đere

Srpski teniseri Novak Đoković i Laslo Đere sastali su se u osmini finala Serbia opena, a pobedu je odneo prvi reket sveta.

Nole je posle tri sata i 21 minuta igre slavio sa 2:1 (2:6, 7:6, 7:6).

Prvi set je ubedljivo pripao Đereu koji ga je osvojio sa 6:2. Laslo je meč otvorio brejkom, a u sedmom gemu je još jednom oduzeo servis Novaku, pa je u narednom okončao prvi set.

Tokom prvih šest gemova drugog seta nije bilo brejka, a u sedmom je Đere oduzeo servis Novaku. Međutim, Đoković je već u narednom vratio set u egal, a pri vođstvu od 6:5 je propustio tri set lopte na Đereov servis. Na kraju, u taj-brejku je Nole slavio sa 8:6 i odveo je meč u odlučujući set.

Novak Đoković je treći set osvojio tako što je osvojio gem na servis rivala, ali je odmah potom usledio ribrejk Đerea. U nastavku su srpski teniseri čuvali svoj servis, da bi meč na kraju bio rešen u taj-brejku koji je rezultatom 7:4 pripao Novaku.

Nole će se u četvrtfinalu sastati sa Miomirom Kecmanovićem koji je bio bolji od Džona Milmana.

Novak Đoković - Laslo Đere

2:1 (2:6, 7:6, 7:6)

Treći set

7:6 - Novak Đoković je pobednik ovog meča! On je u taj-brejku slavio sa 7:4.

6:6 - Đoković sa nulom dobija gem i meč će se rešiti u taj-brejku odlučujućeg seta.

5:6 - Najduži gem na meču pripao je Đereu. Laslo je iskoristio tek sedmu gem loptu, dok je u međuvremenu uspeo i da spase dve prilike za brejk.

5:5 - Nole osvaja gem sa jednim izgubljenim poenom.

Novak Đoković

4:5 - Siguran servis gem Đerea. Đoković će u narednom gemu servirati za ostanak u meču.

4:4 - Spasao je Novak dve vezane brejk lopte, a potom je osvojio gem.

3:4 - Delovalo je da će to biti rutinski servis gem za Đerea, ali ga je na kraju Laslo od 40:0 tek posle đusa osvojio.

3:3 - Đoković poravnava još jednom rezultat u trećem setu.

2:3 - Laslo je dva poena prepustio Noletu u ovom gemu.

2:2 - Novak dolazi do izjednačenja, uz samo jedan izgubljen poen.

1:2 - Laslo uzima gem sa nulom.

1:1 - Đere vraća brejk! Laslo je prepustio dva poena Noletu u ovom gemu.

1:0 - Brejk Đokovića! Novak je na najbolji mogući način otvorio odlučujući set, pošto je iskoristio četvrtu brejk loptu.

Drugi set

7:6 - Novak Đoković osvaja drugi set! Prvi reket sveta je slavio sa 8:6 u odlučujućem gemu.

6:6 - Igraće se taj-brejk. Novak je propustio čak tri set lopte.

6:5 - Đere je poveo 0:30, ali je u nastavku Đoković uspeo da dođe do gema kojim je obezbedio bar taj-brejk.

5:5 - Laslo je prepustio samo jedan poen Novaku ovog puta.

5:4 - Imao je Đere brejk loptu, ali se Nole izvukao i došao je na korak od izjednačenja u setovima.

4:4 - Vraća brejk Đoković!

3:4 - Brejk Đerea! Laslo je iskoristio drugu brejk loptu i sada je jako blizu pobede.

Laslo Đere

3:3 - Novi rutinski gem za Đerea.

3:2 - Đoković posle đusa dolazi do novog gema.

2:2 - Laslo poravnava rezultat, sa samo jednim izgubljenim poenom na svoj servis.

2:1 - Novak osvaja gem sa nulom.

1:1 - Veoma napet gem na servis Đerea, u kom je Laslo spasao čak tri brejk lopte, pre nego što ga je osvojio.

1:0 - Đoković furiozno započinje drugi set. Osvaja gem na svoj servis sa jednim izgubljenim poenom.

Prvi set

2:6 - Laslo Đere osvaja prvi set!

2:5 - Novi brejk Đerea! Laslo je sada iskoristio drugu brejk loptu i u narednom gemu će servirati za set.

Laslo Đere

2:4 - Rutinski servis gem za Đerea, koji je Đokoviću prepustio samo jedan poen.

2:3 - Nole se sada suočio sa dve brejk lopte, spasao ih je, a potom je osvojio gem.

1:3 - Đoković je uzeo prva dva poena u gemu, ali je onda Đere vezao četiri.

1:2 - Novak je spasao brejk loptu, pa je u nastavku došao do prvog gema na meču.

0:2 - Laslo uzima gem bez izgubljenog poena.

0:1 - Đere dolazi do brejka! Đoković je osvojio samo dva poena na svoj servis.