KAKVA ŠTETA: Đere umalo napravio SENZACIJU u Monte Karlu!

14.04.2022

13:09

Ponovo mu je malo falilo.

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u osmini finala Mastersa u Monte Karlu od Stefanosa Cicpasa.

Laslo je pružio sjajnu partiju, ali mu je pobeda protiv Grka ponovo zamalo izmakla. Cicipas je slavio sa 2:0 (7:5,7:6).

Velika borba viđena je u prvom setu Đere je prvi pripretio i imao brejk šansu u trećem gemu, a potom je Cicipas u desetom stigao do svoje prve prilike za brejk, koja je ujedno bila i set lopta, ali je Srbin uspeo da se spasi

Nažalost, Grk je u 12. stigao do nove, koju je iskoristio i posle skoro sat vremena poveo u ovom duelu.

Drugi set je bio sličan, Laslo je opet u trećem gemu imao brejk priliku, koju ni ovoga puta nije iskoristio.

Za razliku od prvog, ovoga puta šansi za brejk više nije bilo, te je pobednik drugog seta morao da bude odlučen posle taj-brejka.

Cicipas je sa dva brza mini-brejka poveo u odlučujućem gemu, prednost je uvećao, sačuvao i na kraju slavio.