MEDVEDEV U FINALU: Ukoliko osvoji trofej Rus bi strašno UGROZIO ĐOKOVIĆA!

15.08.2021

10:39

Ruski teniser Danil Medvedev opravdao je ulogu prvog nosioca na ATP turniru u Torontu i plasirao se u finale.

Rus dominirao na terenu.

Rus je u polufinalu deklasirao Amerikanca Džona Iznera sa 2:0 u setovima (6:2, 6:2), nakon samo 55 minuta igre.

- Odigrao sam odlično, mislim da skoro uopšte nisam imao neiznuđenih grešaka. Uvek volim kada počnu turniri u SAD pred US open, jer osećam da igram sve bolje kako turniri odmiču - izjavio je Medvedev nakon plasmana u finale.

Izner je do polufinala pretrpeo samo tri brejka, ali sada je gubio svaki drugi poen na svoj servis.

Ovo je peto masters finale za Medvedeva, koji će se boriti za četvrtu titulu iz te kategorije sa Rejlijem Opelkom, koji je ranije savladao Stefanosa Cicipasa sa 6:7 (2-7), 7:6 (7-4), 6:4.

Što se tiče međusobnog skora, ruski teniser vodi sa 3-1, a samo jedan meč nije otišao u odlučujući set.

- Gledao sam skoro sve njegove mečeve, igra odlično. Nije u pitanju samo servis, odličan je i sa osnovne linije, video sam i neke bekhend paralele - istakao je 25-godišnji Rus, koji je ove sezone već uzeo titule u Marseju i Marbelji.

Finale Medvedev - Opelka na programu je u nedelju od 22.00 po srednjoevropskom vremenu.

Treba naglasiti da će, ukoliko osvoji turnir u Torontu, osvojiti 1000 bodova koji će mu omogućiti da se znatno približi Novaku Đokoviću na prvom mestu ATP liste.

Novak Đoković je do sada osvojio 12,113 bodova, a ako Rus podigne trofej, nakon pomenutog finala, imaće 10,920 bodova što znači da bi se na predstojećem gren slemu - US openu ponovo vodila odlučujuća bitka o liderskoj poziciji ATP liste.