OPET NIŠTA OD TITULE: Krajinović poražen i u četvrtom ATP finalu u karijeri

18.07.2021

13:04

Srpski teniser baš nema sreće kada dođe do borbe za trofej.

Filip Krajinović

Filip Krajinović nije uspeo da osvoji titulu na ATP turniru serije 500 u Hamburgu, pošto je u finalu bolji od njega bio Pablo Karenjo-Busta.

Španac je u Nemačkoj slavio rezultatom 2:0 (6:2, 6:4), posle jednog sata i 23 minuta igre.

U prvom setu Fića nije imao baš nikakve šanse. Dopustio je rivalu da napravi dva brejka, a na servis španskog tenisera je Krajinović osvojio ukupno dva poena u celom setu.

Drugi set je nažalost rešen već u prvom gemu, kada je Karenjo-Busta oduzeo servis Srbinu, pa je tu prednost sačuvao do samog kraja.

Pre poraza u Hamburgu, Krajinović je izgubio i u prva tri pokušaja da dođe do titule. Prvo je 2017. godine stao u finalu Mastersa u Parizu, a onda je dve godine kasnije u Budimpešti i Stokholmu gubio mečeve za titulu na turnirima serije 250.