USPEŠAN START VIMBLDONA: Novak posle PREOKRETA srušio Britanca

28.06.2021

12:20 >> 14:48

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimblsona.

Novak Đoković

Prvi reket sveta je uspešno krenuo u odbranu titule na Vimbldonu. Novak Đoković je u prvom kolu posle preokreta sa 3:1 (4:6, 6:1, 6:2, 6:2) savladao domaćeg tenisera Džeka Drejpera.

Srpski as je krenuo sporije, izgubio prvi set, ali je od drugog upalio turbo i samleo je Britanca. Ceo meč je trajao dva sata i dva minuta, a Nole je tri seta koja je osvojio rešio za manje od pola sata svaki.

Novak će u drugom kolu igrati protiv pobednika meča u kom se sastaju Kevin Anderson i Marselo Tomas Barios Vera.

Tok meča

ĐOKOVIĆ - DREJPER 3:1 (4:6, 6:1, 6:2, 6:2)

IV SET

6:2 - Kraj! Novak Đoković je u drugom kolu Vimbldona!

5:2 - Britanac osvaja servis gem bez izgubljenog poena.

5:1 - Drejper je poveo 0:30 u ovom gemu, a potom je imao i jednu brejk loptu koju je srpski as spasao. Nole je potom osvojio gem i došao na korak do pobede.

4:1 - Novi brejk Đokovića! Najbolji teniser sveta nastavlja da melje domaćeg tenisera.

3:1 - Nole je ovog puta prepustio rivalu čak dva poena na svoj servis, ali je bez obzira na to sigurnom igrom osvojio gem.

2:1 - Novak pravi ključni brejk. Čini se da je sada Drejperov otpo potpuno slomljen.

1:1 - Novi set, stara priča. Đoković nastavlja da maltretira Drejpera, te mu ponovo nije dozvolio nijedan poen u gemu.

0:1 - Drejper osvaja uvodni gem. Britanac je ovog puta sjajno odservirao i bez većih problema je stigao do početnog vođstva.

III SET

6:2 - Aksiomski završetak seta. Neverovatni Đoković ponovo osvaja gem bez izgubljenog poena i stiže do vođstva od 2:1.

5:2 - Đoković je sada potpuno slomio nemoćnOg Drejpera. Stiže do novog, drugog brejkla u setu.

4:2 - Nastavlja Đoković da osvaja gemove bez izgubljenog poena. Drejper nema ni najmanju šansu na Noletov servis.

3:2 - Drejper prekida Noletovu seriju i ostaje sa kakvim takvim šansama u ovom setu.

3:1 - Kao što smo rekli, aksiom. Novak ponovo osvaja gem bez izgubljenog poena prilikom svog servisa. Drejper je nemoćan u ovim trenucima.

2:1 - Neverovatan gem, Novak stiže do brejka! Đoković je imao dosta sreće pošto je prilikom brejk lopte Drejper promašio lopticu prilikom pokušaja smeča. Novak sad ima autoput do pobede!

1:1 - Drejper ponovo bez ikakve šanse, Novak osvaja još jednom svoj servis gem bez izgubljenog poena. To je postao aksiom u ovom meču.

0:1 - Novak je vodio sa 0:30, ali Drejper osvaja četiri gema u nizu i stiče početnu prednost u trećem setu.

II SET

6:1 - Đoković je ovog puta u svom servis gemu dozvolio dva poena Drejperu, ali je asom na drugi servis osvojio drugi set.

5:1 - Novak je u potpunosti slomio otpor Drejpera u drugom setu. Napravio je drugi brejk i stigao na gem od prvog seta.

4:1 - Novak nastavlja sa totalnom dominacijom prilikom svojih servis gemova. Drejper ponovo nije osvojio nijedan poen.

3:1 - Izvukao se Drejper. Novak je opet bio nadomak brejk šansi, ali je Britanac dobrim servisima uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije i osvoji prvi gem u drugom setu.

3:0 - Novak je pojačao ritam. Drejper je sada potpuno nemoćan, novi gem sa nulom osvaja najbolji teniser sveta.

2:0 - KONAČNO! Novak pravi prvi brejk na meču. Ovog puta dosta mu je pomogao Drejper koji je u odsudnom trenutku napravio duplu servis grešku.

1:0 - Ono što je Novak radio tokom većeg dela prvog seta, nastavio je i na startu drugog. Đoković bez ikakvih problema osvaja servis gem.

I SET

4:6 - Drejper je nezaustavljiv. Britanac strahovitim servisima stiže do osvajanja prvog seta. Novak mora mnogo bolje ukoliko želi do trijumfa.

4:5 - Ništa se ne menja prilikom Novakovih servisa. Đoković ponovo osvaja gem bez izgubljenog poena i ostaje u setu.

3:5 - Prosto neverovatno. Četiri brejk lopte spasao je Britanac, od čega tri uzastopne. Nalazi se na samo gem od osvajanja prvog seta.

3:4 - Još jedan lagan servis gem za Novaka. Ne predaje se Đoković, ali moraće ubrzo do brejka, inače ode prvi set u nepovrat.

2:4 - Drejper se ne da. Novak je lako stigao do dve vezane brejk lopte i činilo se da će lako stići do ribrejka. Ipak, dogodilo se suprotno Britanac je osvojio četiri poena u nizu, dok se Novak jednom okliznuo. Drejper na dva gema od seta.

2:3 - Konačno jedan dobar gem za Đokovića. Novak dobrim servisima prekida Drejperov niz i smanjuje prednost Britanca.

1:3 - Očajna igra Đokovića, Drejper lagano stiže do trećeg gema u nizu i sad ima osetniju prednost u uvodnom setu.

1:2 - Katastrofalan gem za Novaka. Drejper stiže do brejka, lako je stigao do dve brejk šanse. Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste, pa je sada po prvi put u prednosti.

1:1 - Drejper uz malo pteškoća stiže do prvog gema na meču. Đoković je imao jednu brejk šansu, ali nije uspeo da je iskoristi, pa je Britanac došao do izjednačenja.

1:0 - Đoković majstorski i bez izgubljenog poena osvaja prvi gem na ovogodišnjem Vimbldonu.

Krenuo je meč Đokovića i Drejpera, prvo na servisu je Nole.

Uvod

14:25 - Upoznajte Noletovog rivala Džejka Drejpera.

14:20 - Meč samo što nije počeo. Srećom centralni teren je prekriven krovom, pa će Novak i Drejper nesmetano moći da odigraju uvodni duel na Vimbldonu.