NIŠTA OD PLANIRANOG FINALA: Veliki PREOKRET na Dorćolu!

17:34

Nole dobio protivnika u finalnom susretu, posle velike borbe.

RepublikaFoto: E-Stock/Dušan Milenković
Prvi reket sveta Novak Đoković

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Beograd opena, gde će se sastati sa Slovakom Aleksom Molčanom.

Naime, on je posle velike borbe i preokreta uspeo da iznenadi favorizovanog argentinskog tenisera Federika Delbonisa koga je savladao rezultatom 2:1 (4:6, 6:4, 6:4). Susret je trajao puna dva časa i 44 minuta.

Duel Delbonisa i Molčana je obilovao oscilacijama na obe strane. Prvi set je pripao Argentincu (6:4), a u njemu je viđeno čak pet brejkova. U drugom periodu igre, Slovak je uspeo u dva navrata da oduzme servis rivalu, pa mu je uzvratio istom merom za izjednačenje rezultata.

Na startu odlučujućeg seta oba igrača su razmenila brejkove, a potom je Delbonis uspeo da povede sa 3:2, pa i da potvrdi brejk za 4:2. Kada se činilo da Federiko grabi ka okršaju sa Noletom, viđena je velika serija Molčana koji je osvojio četiri vezana gema za konačnih 6:4.