MAGIJOM DO ČETVRTFINALA I REKORDA: Đoković PLESAO po terenu i ODUVAO Rusa u Parizu!

15:15 >> 16:21

Uzbudljiv duel u osmini finala Otvorenog prvenstva Francuske.

Prvi reket sveta Novak Đoković

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Rusa Karena Hačanova i plasirao se u 11. uzastopno četvrtfinale na Rolan Garosu!

Srbin je slavio po setovima sa 6:4, 6:3, 6:3 posle dva časa i 25 minuta, a 11. vezano četvrtfinale je ujedno i rekord ATP tura.

Najbolji igrač sveta je dominirao u sva tri seta. Najviše problema imao je u poslednjem, trećem intervalu igre, kada je imao brejk viška, ali je dozvolio Hačanovu da se vrati i izjednači na 3:3. Ipak, Nole je tada dodao gas, osvojio tri vezana gema i rutinski priveo meč kraju.

Njegov rival u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Francuske biće bolji iz susreta Karnjo-Busta-Altmejer.

Kraj! Đoković se sa rutinskih 3:0 plasirao u četvrtfinale RG!

6:3 - "Nole ekspres" vezuje i treći gem, koristi drugu meč loptu i sa ukupnih 3:0 prolazi dalje!

5:3 - Srbin je potvrdio brejk, Rus će u narednom setu servirati za opstanak u meču.

4:3 - Noks koristi drugu brejk loptu, pravi novi brejk i sada je jako blizu prolazu dalje.

3:3 - Bar dva fenomenalna poena osvojio je Novak i izjednačio je rezultat posle šest gemova igre u trećem setu.

Slavlje Hačanova nakon vraćenog brejka

2:3 - Pravu injekciju samopouzdanja dobio je Rus sa vraćenim brejkom, pa je na krilima njega preokrenuo rezultat.

2:2 - Hačanov je ipak vratio brejk i izjednačio rezultat.

2:1 - Hačanov se "upisao" u trećem setu gde je odservirao i svoj peti as, a potom rivalu nije dopustio nove brejk šanse.

2:0 - Srpski as je potvrdio stečeni brejk bez većih problema.

1:0 - Posle šest minuta igre Nole još jednom oduzima servis Hačanovu i "gazi" ka četvrtfinalu.

3. set

Fantastičnom partijom u 2. setu Novak sa 6:3 dolazi do 2:0!

6:3 - Đoković je iskoristio ukupno petu set loptu čime je duplirao rezultatsku prednost.

5:3 - Đokovij nije materijalizovao brojne set lopte, Rus smanjuje, ali će najbolji igrač sveta ipak servirati za 2:0!

5:2 - Srbin je spasao čak tri brejk lopte, potom još jednu nakon 40:40 čime je došao na prag osvajanja i drugog seta.

4:2 - Rus smanjuje zaostatak i priprema se za napad na Đokovićev servis kako bi ostao u igri u drugom periodu igre.

4:1 - Novak nije sebi dozvolio da ponovi grešku iz finiša prethodnog seta. Odlično je servirao nakon stečenog brejka, imao je i jedan veoma atraktivan lob pa krupnim koracima gazi ka prednosti od 2:0.

3:1 - Ovoga puta Hačanov nije izdržao Noletov pritisak, ponovo je izgubio servis, pa Đoković drži konce 2.seta u svojim rukama.

2:1 - Đokovoić ponovo vodi, mreža je bila na strani obojice tenisera po jednom do 30:30, a onda je najbolji teniser sveta školski priveo gem kraju.

1:1 - Još jedan desetominutni servis gem koji je pripao Hačanovu koji održava korak u drugom intervalu igre.

1:0 - Đoković je dobro počeo i u drugom periodu igre, doduše ruski teniser je došao do 40:40, ali nije mogao do novog brejka.

2. set

Đoković vodi protiv Hačanova sa 1:0, pošto ga je nadigrao rezultatom 6:4 u prvom setu

6:4 - Ono što je Đoković ispustio na svoj servis nadoknadio je na početni udarac Karena. Odličnom igrom u polju napravio je dve brejk, a ujedno i set lopte, iskoristio je prvu i poveo u setovima!

5:4 - Noks je ekspresno poveo sa 30:0, ali je Rus uzvratio sa tri uzastopna poena. Đoković je izdržao jednu dugu razmenu na brejk loptu rivala, došao do "đusa", ali je Hačanov vezao nova dva poena i vratio izgubljeni servis.

5:3 - Đoković je napravio brejk i u narednom gemu će servirati za 1:0 u setovima. Gem je bio veoma napet, trajao je preko 11 minuta, a Srbin se u nekoliko navrata odlično odigrao na mreži, pa je nadomak prednosti.

4:3 - Srpski as nastavlja sa odličnim servisima i ponovo vodi.

3:3 - Nole je imao i brejk loptu, ali je nije iskoristio, nastavljaju se uzbuđenja u prvom periodu igre.

3:2 - Đoković nastavlja da dobro servira i pokušava da napravi brejk.

2:2 - Haćanov je došao do novog izjednačenja. velika borba u prvom setu.

2:1 - Novi perfektan servis gem srpskog asa koji je ponovo u vođstvu.

1:1 - Hačanov poravnava rezultat iako je srpski teniser stigao do 30:30.

1:0 - Đoković je fenomenalno započeo meč i stigao je do prednosti bez izgubljenog poena.