SAMO JOŠ DA PROĐE KEPFERA: Nole saznao ime rivala u polufinalu

19.09.2020

13:22

U ovim trenucima Đoković igra svoj meč četvrtfinala u Rimu.

Novak Đoković

Prvi četvrtfinalni meč Mastersa u Rimu je završen, a u njemu je Kasper Rud savladao favorizovanog Matea Beretinija posle preokreta. Norvežanin je slavio sa 2:1 (4:6, 6:3, 7:6), pa sada u polufinalu čeka pobednika meča u kom se sastaju Novak Đoković i Dominik Kepfer.

Rud je do pobede došao posle tačno tri sata igre na rimskoj šljaci.

Prvi set je Beretini osvojio zahvaljujući brejku koji je napravio u prvom gemu meča, dok je Rud na 1:1 u setovima poravnao na sličan način. On je u drugom setu oduzeo servis protivniku u drugom gemu i tu prednost je čuvao do kraja.

Odlučujući set je rešen u taj-brejku, ali su pre toga rivali po jednom osvajali gemove na servis protivnika. To je prvo pošlo za rukom Rudu, na otvaranju seta, a potom i Beretiniju kada je izjednačio na 3:3. U taj-brejku je Rud iskoristio prvu meč-loptu kada je poslednji gem osvojio rezultatom 7:5.