MEČ SEZONE U RIMU: Srbi igrali atomski tenis, Novak posle gladijatorske borbe savladao sjajnog Krajinovića!

18.09.2020

15:36

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u 1/4 finale Mastersa u Rimu posle trijumfa nad Filipom Krajinovićem.

Novak Đoković

Đoković i Krajinović odigrali su fenomenalan meč koji je na kraju posle dva sata i devet minuta pripao prvom reketu sveta – 7:6 (7), 6:3.

Novak će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz susreta Lorenzo Museti – Dominik Kepfer.

Prvi set je bio nešto što odavno nije viđeno u tenisu. Zasigurno najbolji set u ovoj godini, a i šire

Novak i Filip vodili su veliku borbu, odigrali su savršen tenis. Na kraju najpravednije je bilo, da se takav set završi u taj-brejku.

Videli smo dva brejka, i to odmah na startu duela kada su srpski teniseri razmenili oduzete servise (1:1).

Do kraja seta obojica su imali šanse da dođu do novog brejka, međutim nisu uspeli u toje nameri, te smo gledali takozvani 13. gemu.

Krajinović je mnogo bolje otvorio taj-brejk, pa je posle pet poena rezultat bio 4:1. Đoković je uspeo da se vrati i povede 5:4 i do 7:7 obojica su bili sigurni.

Tada je Filip pogrešio iz forhenda, Novak je to oberučki prihvatio i potom došao do vođstvo od 1-0. Prvi set je trajao sat i 27 minuta.

U drugom setu, očekivano, Krajinović je malo popustio i najbolji teniser sveta znao je to da iskoristi. Oduzeo mu je servis u trećem gemu, a potom i u devetom, te rezultatom 6:3 dolazi do trijumfa.